Çeviri HaberlerDünyadanHaberler

Dünyanın her yerindeki ormanların rahatlatıcı seslerini ücretsiz olarak dinleyebileceğinizi biliyor musunuz?

Araştırmalar, doğada vakit geçirmenin sağlığınız için iyi olduğunu gösteriyor. 

Bir ormanda yürüyüş yapmak stresi azaltabilir ve daha net düşünmemize yardımcı olabilir. Ormanlık alanlar sadece çevrenin güzelliğine bakmaktan ağaçların kokusunu koklamaya kadar tam bir duyusal macera sunar. Bununla birlikte, ormanın en güçlü faydalarından biri de nasıl ses çıkardığıdır. 

Ormanda olmaktan daha iyi bir şey olmamasına rağmen, mevcut salgın dışarıda geçirdiğimiz zamanı sınırlıyor. Bu nedenle tree.fm’in arkasındaki yapımcılar gerçek ormanların seslerini toplamaya ve onları çevrimiçi olarak yüklemeye başladı.

Tree.fm sayesinde doğanın dinlendirici seslerini evinizin rahatlığında dinleyebilirsiniz.

Almanya’daki Kara Orman’dan Japonya’daki Kotori no Mori’ye kadar istediğiniz zaman ücretsiz olarak dinleyebileceğiniz sayısız ses manzarası var sitede.

Her ses kaydı, onu kaydeden ve açık kaynak ses kitaplığı Sounds of the Forest’a yükleyen bir kişi tarafından sağlanıyor.

Tree.fm ayrıca, kârının en az% 80’ini yeniden ağaçlandırmaya odaklanan kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlayan bir arama motoru olan Ecosia ile ortaklık kurdu. Bu sayede “birkaç ağaç dikin” düğmesine tıklayarak insanları ağaç dikmeye teşvik ediyor.

Bu haber mymodernmet sitesinden çevrilmiştir.

Başa dön tuşu