DünyadanHaberler

Dünyanın en önemli belgesel festivallerinden biri olan Amsterdam Belgesel Film Festivali, festival tarihinden 300 filmi ücretsiz erişime açtı

Dünyadaki neredeyse tüm büyük opera salonları ve konser salonları performanslarını koronavirüsü nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı. Ve arşivlerini ücretsiz olarak erişime açtı.

Opera ve konserlerin ardından film ve belgesel festivalleri de içeriklerini virüs salgını nedeniyle evlerinde olanlar için ücretsiz erişime açanların arasına katıldı.

Dün akşam saatlerinde 18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Festivali’nin de arasında bulunduğu birçok festivalin iptal kararının ardından, Filmmor ve Documentarist her gün online yeni bir film yayınlama kararı aldı. Bu kararın ardından Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’de festival tarihinden 300 filmi erişime açanlar arasına katıldı.

1988 yılından bu yana her yıl Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen dünyanın en büyük belgesel festivali olan “Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali“nin ücretsiz olarak erişime sunduğu 300 filme erişmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu