HaberlerYurttan Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Tiyatro ve Sinema Şube Müdürü Handan Ekici, DBŞT’nin oyuncu kadrosuna geri alındı.

2016 yılında İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kayyım olarak atanan Cumali Atilla döneminde, belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Tiyatro ve Sinema Şube Müdürü olarak görevlendirilen Handan Ekici, yerel seçimlerin ardından göreve gelen  HDP’li belediye başkanı Dr. Adnan Selçuk Mızraklı’nın 25 Nisan 2019 tarihli görevlendirme yazısıyla  Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı emrine verilmişti.

Sinema ve tiyatro dallarında çok sayıda ödüle sahip olan Ekici’ye destek olmak için pek çok tiyatrocu ve seyirci tarafından sosyal medyada “oyuncununyerisahnedir” etiketiyle imza kampanyası düzenlenmişti.

Gelen tepkiler üzerine geri adım atan belediye yönetimi, Handan Ekici‘yi yeniden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na atamasını yaparak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun oyuncu kadrosuna iade etti.

Kaynak: Tiyatro Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu