Haberler

Devlet bilet satacak personel bulamadı, tiyatro oyunları iptal oldu!

İSTANBUL Devlet Tiyatrosu’nun (DT) Şubat ayında Edirne’de sahneleyeceği ‘tersine dünya’ ve ‘barış gezegeni’ adlı çocuk oyunları, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile kurum arasındaki ‘bilet satacak’ personel tartışması nedeniyle iptal edildi. DT’den Kültür Müdürlüğü’ne gönderilen iptal yazısında iki kurumun birbirinden bilet satacak ve reklam çalışması yapacak personel istediği, ancak personel yetersizliği nedeniyle oyunların iptal edildiği belirtildi.
İstanbul Devlet Tiyatrosu, bünyesindeki ‘tersine dünya’ ve ‘barış gezegeni’ adlı çocuk oyunlarını, Şubat ayında Edirne’de sahnelemek için Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne yazı göndererek bilet satacak, tiyatronun duyuru ve reklamı yapacak personel tahsis etmesini istedi. Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü de DT’na cevaben yeterli personeli olmadığını ve bu işleri yapacak personelin kendileri tarafından gönderilmesini istedi. İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Teknik Müdür Yardımcısı Enver Başar imzalı Edirne Valiliği’ne gönderilen son yazıda, her iki oyunun da bilet satacak, reklam yapacak personel olmadığı için iptal edildiği bildirildi.
‘YOĞUNUZ’ DİYEREK İPTAL ETTİLER
Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne gönderilen Başar imzalı iptal yazısında şu ifadelere yer verildi:
“Müdürlüğünüzün yeterli personeli olmaması nedeniyle, ilinizde gerçekleştirilmesi planlanan oyunların reklam çalışmaları ve bilet satışları için Müdürlüğümüzce personel görevlendirilmesi talebiniz, Şubat 2016 aylık program doğrultusunda yoğun temsil ve turne programı nedeniyle mümkün olmaması nedeniyle Edirne ilinde gerçekleştirilmesi planlanan temsillerin iptal edilmesi zorunluluğu doğmuştur. Bilgilerinize arz ederim.”
DAHA ÖNCE MÜDÜRLÜK YAPIYORMUŞ
İki kurum arasındaki personel tartışmasının sonucu, Edirne’de Şubat ayında sahnelenmesi planlanan çocuk oyunları da iptal edilmiş oldu. Devlet Tiyatroları tarafından daha önce Edirne’ye gelen tiyatro oyunlarının duyuru ve bilet satışlarının, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelince Devecihan Kültür Merkezi’nde yapıldığı belirtildi.

Engin ÖZMEN / EDİRNE, (DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu