Haberler

Denizli belediyesinde ‘Gezi avı’ mı?: Tiyatro yönetmeniyle ‘yollar ayrıldı’

Denizli Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz işten çıkarıldı.
Küçüköz Gezi direnişine verdiği destek ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle kovulduğunu söylerken belediye yetkilisi, gerekçe olarak ‘konsept değişikliği’ni gösterdi.
Küçüköz Diken’e yaptığı açıklamada şunları anlattı: “Gezi Parkı eylemlerine verdiğim destek nedeniyle yoğun baskı yapıldı. Oynadığım oyunlara karıştılar. Bana ‘Necip Fazıl Kısakürek’in yazdıklarından oyunlar oynayacaksın’ dediler ama ben bunu kabul etmedim. Sosyal medya paylaşımlarımız, belediyeyi rahatsız etti. Nitekim beni işten attılar ama benim bundan maaşımın yatmadığı gün haberim oldu. İşten atarken hiçbir gerekçe göstermemişler. Buna karşı dava açacağım. Hakkımı arayacağım.”

Yeni Akit hedef göstermişti: Gezi destekçisi

yeni akit
Küçüköz ‘Tiyatro değil Gezici yuvası’ başlığıyla Yeni Akit gazetesine haber olmuştu. Yeni Akit, Küçüköz’ü ‘Gezi destekçisi yayın yönetmeni’olarak tanıtmıştı.

Belediye yetkilisi: Konsept değişikliği yaptık, Gezi ile ilgisi yok

Belediyeye göre ise kararın Gezi Parkı eylemleriyle ilgisi yok. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan Diken’e Küçüköz’le anlaşmalı olarak yollarını ayırdıklarını belirtirken, gerekçe olarak, “Başka bir konseptle hareket edeceğiz” ifadesini kullandı.
Küçüköz’e yeni konseptte neden yer verilmediği yönündeki sorumuza ise Göloğlan, “Bu bizim kendi irademiz” yanıtını verdi.
Belediyenin basın yayın bölümü çalışanı da Yılmaz’ın işten atılmasıyla ilgili, “Kendisiyle konuştuk ve o şekilde ayrıldık”dedi.

Karikatür eğitmeni de atılmış

Küçüköz’den önce de belediyenin Genç Deniz ekibinde karikatür eğitmeni olarak çalışan Tahir Yılmaz işten atıldı.
Diken’e konuşan Yılmaz da Gezi Parkı eylemlerinden sonra yoğun baskı yapıldığını belirterek, “Genç Denizli ekibinde karikatür eğitmeni olarak çalışıyordum. Özellikle son üç yıldır düzenli olarak bize gerek sosyal medya hesaplarımız yönünden gerek paylaşımlarımız ve çocuklara ders anlatımlarımız yüzünden baskı yapılıyordu” dedi.
Yılmaz, yaşananları şöyle aktardı: “Denizli belediyesi başkanı, onun yardımcılarını takip etmem, paylaşmam ve rt’lemem yönünde baskılar yapıldı. Bu sürekli hale geldi. Onu yapmadım. Ardından sosyal medya hesabımdaki politik paylaşımları silmem yönünde uyarı geldi. Onu da yapmadım. Nitekim haber geldi: ‘Tahir hoca işten kovuldu. Pılını pırtını toplasın ve gitsin.’ Bu sürece karşı dava açacağım.”
 
Kaynak: Diken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu