HaberlerSinemaYurttan Haberler

Damat Koğuşu, Sofya Film Festivali’nden ödülle döndü!

Yönetmenliğini İlker Savaşkurt’un yaptığı “Damat Koğuşu, Sofya Film Festivali’nden ödülle döndü.

önetmenliğini İlker Savaşkurt’un yaptığı “Damat Koğuşu (Groom’sBlock)” bu yıl 21’incisi düzenlenen Sofya Film Festivali’nden ödülle döndü. Balkan Filmleri kategorisinde yarıştığı sırada festival jürisinin dikkatini ve beğenisini çekmesi sonucu “Uluslararası” kategoride de yarışan Damat Koğuşu, “Genç Jüri Ödülü”ne layık görüldü. Öyküsü ve karakterleri gerçeklerden esinlenilerek senaryoya aktarılan Damat Koğuşu, cezaevinde cinsel istismarcıların konulduğu koğuşlardaki mahkumların kuralsız ilişkilerini anlatıyor.
Sofya Film Festivali’nin Avrupa’da gerçekleştirilen film festivalleri arasında önemli bir yeri olduğunu belirten yönetmen İlker Savaşkurt, aldıkları Genç Jüri Ödülü’nün kendileri için çok önemli olduğunu ve gurur verdiğini söyledi.
Ödülü ekibi birlikte alan Savaşkurt, “Genç Jüri Ödülü”nün Nisan ayında düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali ve Paris’te düzenlenecek olan ECU -The EuropeanIndependent Film Festivali için kendilerini cesaretlendirdiğini dile getirdi. Damat Koğuşu ekibi, Sofya yerel televizyon kanalları ve radyolarının festival sürecinde büyük ilgi odağı oldu. Aynı zamanda müzisyen olan İlker Savaşkurt, festivalin kapanış gecesinde Sofya Festival Direktörü Stefan Kitanov ve jüri üyeleriyle birlikte festival grubunda sahne aldı.

HAPİSHANE ORTAMI BEYAZ PERDEDE

Damat Koğuşu’nda izleyici acımasız bir hapishane ortamında değişen dengelerle birlikte, ahlaki ölçüleri yansıtan adalet sistemini, toplumun iç dinamikleriyle ilgili gerilimi ve çelişkilerle dolu bir süreci deneyimliyor. Yapımcılığını Abbas Nokhasteh’in yaptığı ve senaryosunu Mehmet Kala’nın yazdığı Damat Koğuşu’nun müziklerini ise Uğur Ateş üstleniyor.
Kaynak: (KÜLTÜR SERVİSİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu