HaberlerYurttan Haberler

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Eğitim öğretim ve kültür konusunda niye nispeten geride kaldığımız konusunda hep hayıflanıyorum!"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sorunu insan keşfetme ve yetiştirme sistemimizde, daha doğrusu sistemsizliğimizde arayacağız. Saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla bu işlerin içinden çıkamayız. Eğitim öğretim ve kültür konusunda niye nispeten geride kaldığımız konusunda hep hayıflanıyorum. Demek ki bir şeyleri eksik bırakmışız. Önümüzdeki dönemde, eğitim- öğretim ve kültür politikalarını hayata geçireceğiz. Gençlerimizdeki, çocuklarımızdaki heyecanı, şevki gördükçe geleceğimiz konusundaki umudum, güvenim katlanarak artıyor. 2019’dan itibaren diğer bir çok konuda olduğu gibi bu konularda da Türkiye yeni bir döneme girecektir” açıklamasında bulundu.
 

“TÜRK MİLLETİ OLARAK ASLA PAPAĞANLAŞMAYACAĞIZ”

Erdoğan, “Kültür ve sanatı asla ihmal edemeyiz. Cemil Meriç ne diyor; ‘Zavallı Türk aydını batılı dostları alınmasınlar diye hazinelerini gizlemeye çalışır. Sonra unutur hazineleri olduğunu düşmanın putlarını takdis eder, hayranlıklarını benimser. Dev bu arada papağanlaşır.’ Biz Türk milleti olarak asla papağanlaşmayacağız. Hazinelerimize sahip çıkacağız. Bize unutturulan unutturulmaya çalışılan tüm hazinelerimizi keşfederek adeta ortaya bir envanter koyacağız. Sonra bu büyük birikimin ışığında geleceğe bırakacağımız yeni hazinleri üretmenin gayreti içinde olacağız. Evinizde, depolarınızda saklayabilirsiniz. Ama bunu toplumun, halkın emrine sunarsanız o zaman oı ayrı bir dğer kazanır. Biliyorum ki yine bu söylediklerimiz üzerine birileri yine bizi yanlış anlayacak bizi yine batı düşmanlığı ile itham edecek. Halbuki kimseye düşmanlığımız yok” dedi.
 
Kaynak: Cumhuriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu