HaberlerYurttan Haberler

Cihan Sağlam imzalı 'Uzun Zaman Önce' Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, uluslararası prömiyerini yaptığı Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Filmin başrol oyuncusu Onur Dikmen, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

Cihan Sağlam’ın senaryosunu yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, geçtiğimiz günlerde uluslararası prömiyerini yaptığı Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönüyor. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde sinemaseverlerle buluşan Uzun Zaman Önce’nin başrolünde yer alan Onur Dikmen, En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Serdar Orçin), Boğaziçi Film Festivali’nde de En İyi Kadın Oyuncu (Nihan Okutucu Dengiz) ödüllerini kazanan Uzun Zaman Önce, böylece gösterildiği ilk uluslararası festivalden de ödülle dönmüş oldu.

Cihan Sağlam İmzalı Uzun Zaman Önce, Mayıs Ayında Vizyona Girecek

Cenk Özçelik ve Cihan Sağlam’ın yapımcılığında gerçekleşen Uzun Zaman Önce; doğup büyüdükleri Anadolu kasabasında, taş ocağı sahibi otoriter babalarının gölgesinde yaşayan iki kardeşi ve suç ortağı oldukları cinayetin ardından yaşananları konu alıyor.

Başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan ve Nihan Okutucu Dengiz’in paylaştığı dram-gerilim türündeki film; suç ve kefaretin köklerini, baba ve oğul ilişkisinin çıkmazlarını, kadın ve erkek ilişkilerinin sevgisiz tarihini, aile kurumunun içinden anlamaya çalışıyor ve ‘vicdan’ temasından yola çıkarak bir masumiyeti kaybediş hikâyesi anlatıyor.

Cavit Çetin Güner ve Armağan Lale’nin ortak yapımcılığında gerçekleşen Uzun Zaman Önce’nin oyuncu kadrosunda ayrıca Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin, Zeynep Kaçar, Sevinç Erbulak ve Murat Garipağaoğlu yer alıyor. Müziklerini Uygur Yiğit’in yaptığı, görüntü yönetmenliğini Deniz Pişkin’in, sanat yönetmenliğini de Ufuk Özek’in üstlendiği film, Türkiye’de Mayıs 2020’de gösterime girecek.

Kaynak: Film Lovers

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu