HaberlerYurttan

CHP Milletvekili Gamze Taşçıer: ‘Ankara Sanat Tiyatrosu, artık sizlerin büyüyen desteğiyle Bilkent’te yaşayacak’

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun yeni sahnesi Bilkent Sahne’den bir açıklama yaptı.

CHP Milletvekili Gamze Taşçıer, 58 yıldır perde açtığı salonunu boşaltmak zorunda kalan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun yeni sahnesinden bir video paylaşarak: “Bizde bugün Ankara Sanat Tiyatrosunu yeni yerinde ziyaret ettik. Ve onların bir mesajını iletmek istiyoruz sizlere. Her zaman seyircisinden güç alan Ankara Sanat Tiyatrosu, bundan sonrada sizden aldığı güçle nefes almaya devam edecek.” dedi.

CHP Milletvekili Taşçıer sözlerine şöyle devam etti:

“Ankara Sanat Tiyatrosu sadece Ankaralılar için değil, bu ülkede demokrasiye, sanata, ifade özgürlüğüne değer veren herkes için özel bir anlam ifade ediyor.

Bugüne kadar bütün zorluklara göğüs germiş, bütün baskılara rağmen ayakta dimdik, 58 yıl boyuna durabilmişti Ankara Sanat Tiyatrosu.

Ancak gücünü seyircisinden aldığı için, pandemi nedeniyle seyircisinden uzak kaldığı için maalesef bazı zorluklar yaşıyor. Ve 58 yıldır sahnelerini açtığı, doğduğu, büyüdüğü Ihlamur Sokaktaki sahnesinden maalesef uzaklaştı. Ama burada Bilkent’teki sahnesinde bizlerle birlikte olacak.

Bizde bugün Ankara Sanat Tiyatrosunu yeni yerinde ziyaret ettik. Ve onların bir mesajını iletmek istiyoruz sizlere. Her zaman seyircisinden güç alan Ankara Sanat Tiyatrosu, bundan sonrada sizden aldığı güçle nefes almaya devam edecek. Bu nedenle de sergileyecekleri oyunlara destek olmak, biletlerini alarak onların nefesine nefes olmak, onlara güç katmak için sizlerin desteğine ihtiyacı var.

Başa dön tuşu