HaberlerVideoVideo HaberYurttan Haberler

Cenk Dost Verdi’ye sosyal medya paylaşımları "bahane edilerek" verilen 10 ay 15 günlük hapis cezası onandı!

Yolcu Tiyatro oyuncularından Cenk Dost Verdi’ye sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek verilen hapis cezası onandı. 10 ay 15 günlük hapis cezasının infazını bekleyen Verdi, cezanın onandığını yine sosyal medyadan duyurdu.

Cenk Dost Verdi ile geçtiğimiz gün buluştuk ve konuya dair tüm olan bitenleri bilmeyene anlatır gibi anlatmasını istedik. Kendisiyle gerçekleştirdimiz röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

“Adalet! Ama herkese” başlığı altında paylaştığı açıklamasında, “Neyi suç saydılar; Nuriye ve Semih’in onurlu mücadelesine tanık olmamızı, Berkin Elvan deyince içimizin yanmasını, 59 gün boyunca cenazesi verilmeyen kardeşimiz Aziz Güler’e hasretimizi, Gezi şehitlerinin bıraktığı mirasa sahip çıkmamızı, yağmalanan piyanolarıyla, sazlarıyla, gitarlarıyla, kemanlarıyla pes etmeden sanatlarına devam eden Grup Yorum’un ezgilerini mırıldanmamızı, her türlü ayrımcılığa ve şiddete sessiz kalamayışımızı, sanatın üretici ve birleştirici gücüyle çoğalmamızı suç saydılar!” ifadelerine yer veren oyuncu, yanında olan tüm tiyatro emekçisi dostlarına da teşekkür etti.
Bir ihbar üzerine sosyal medya paylaşımları incelenen tiyatrocu Cenk Dost Verdi hakkında, örgüt propagandası yapmak suçlamasıyla soruşturma açılmış, Verdi’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Verdi’nin cezası 10 ay 15 güne indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu