HaberlerYurttan

Celal Mordeniz hakkında bir ifşa daha

Tiyatro Medrese’nin kurucusu ve Seyyar Sahne’nin yönetmeni Celal Mordeniz’in, taciz ve cinsel saldırısına maruz kaldığını ifşa eden bir kadının ardından Hatice Koseali’de Mordeniz’in çalışma adı altında onayı olmadan bedenine dokunduğunu söyledi.

İlk ifşa paylaşımını yapan Ayşe’nin paylaşımını alıntılan Hatice Koseali; “Ben de Tiyatro Medresesi’nde Celal Mordeniz’in tacizine uğramış bir kadınım. Feldenkrais nefes çalışması esnasında kıyafetlerim üzerinden tüm bedenime ve cinsel bölgelerime dokunarak ve elle penetrasyonda bulunarak beni taciz etti. Yaşadığım şokla gözümü dahi açamadım. Bu olayın taciz olduğunu kabul etmem ve bununla yüzleşmem çok zor oldu. Hala olayın etkilerini taşıyorum. Ancak biliyorum ki susarak ve kendi kendimize iyileşmeye çalışarak bu tacizlerin önüne geçemeyiz.” diyerek yaşadığı taciz olayını anlattı.

Hatice Koseali’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar


Ne olmuştu?

Bugün, Celal Mordeniz’in taciz ve cinsel saldırılarını ifşa etmek için açılan anonim bir hesap, yaptığı paylaşımla Tiyatro Medrese’nin kurucusu ve Seyyar Sahne’nin yönetmeni Celal Mordeniz’in tacizine maruz kaldığını açıklamıştı.

Başa dön tuşu