DünyadanHaberler

Cambridge Üniversitesi, koronavirüs salgını sebebiyle evinde olanlar için kütüphanesini online erişime açtı

Dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan İngiltere Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi, ders kitaplarını ücretsiz erişime açtı.

Dünyanın en büyük kütüphanelerinden biri olan İngiltere Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi, ders kitaplarını, koronavirüs salgını nedeniyle evinde olanlar için ücretsiz olarak tüm dünyaya açtı.

İnternet üzerinden ücretsiz şekilde eğitim alınabilen kütüphanede, sesli, videolu ve metin olarak sunulan içerikler arasında edebiyattan sanata, işletmeden felsefeye birçok alanda ders var.

İçerikler indirilemiyor fakat online olarak girip istediğiniz dersleri seçip eğitime katılabilirsiniz.

Üniversite kütüphanesi tarafından yapılan açıklamada, “Dünyanın dört bir yanındaki öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, araştırmacılar; kurumlarımıza hizmet sağlamak için sağlam planlarla, sizi desteklemek için elimizden geleni yaptığımızdan emin olabilirsiniz. Ekiplerimizle durumu değerlendirmek için her gün toplanıyor ve her zamanki gibi işe devam etmek için sağlayıcılarımızla yakın bir çalışma yürütüyoruz.”

Üniversitenin erişime açtığı yayınlara bu bağlantıdan ulaşılabiliyor.

Tüm dünyaya yayılan ve pandemi ilan edilen koronavirüs salgını nedeniyle 55 kişinin yaşamını yitirdiği İngiltere’de vaka sayısı bin 954’e yükselmişti.

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu