HaberlerYurttan

Borçları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek göremeyen 10 yıllık Öykü Sahne de kapanma kararı aldı

Kadıköy’de 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Öykü Sahne, salgında biriken kira borçlarını ödeyemediği için kapanacağını duyurdu.

Pandemiyle birlikte oyun sergilemeyen tiyatro sahneleri birer birer kapanıyor. Mevcut borçları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek göremeyen 10 yıllık Öykü Sahne de kapanma kararı aldı.

Öykü Sahne, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada kapanma kararını şöyle duyurdu:

“Öykü Sahne; bu süre içinde programında pek çok konuk tiyatroya yer vermiş, atölyelerinde yüzlerce kişiye tiyatro sevgisi aşılamış, oyunculuk alanında düzenli atölyeler yapmış, ustaları sahnesinde ağırlamış, özellikle gençlere kapılarını ardına kadar açmıştı. Tiyatromuzun birikmiş sorunları için çeşitli çatılar altındaki mücadelemizle, kalıcı çözümler üretmeye çalışırken ülkemizde sanat üreten yurttaşlar olarak hakkımız olan, ‘acil’ ‘destek’ ihtiyacımız karşılanmadı! Zaten ‘vergi ve SGK borcumuz olduğu için’ proje desteğine de başvuramamıştık! Başta COVID-19 salgını olmak üzere; altyapı sorunlarımız, birikmiş kira borçlarımız, şimdiki ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmediğimiz için… Sahnemizi kapatıyoruz!”

Kaynak: Gazete Rüzgarlı

Başa dön tuşu