HaberlerYurttan

Boğaziçi Üniversitesi’nde sanat eserleri yine tahrip edildi

Kayyım rektöre karşı Boğaziçi öğrencilerinin protestoları devam ederken dün gece kampüste yer alan bir sanat eserinin ve öğrenciler tarafından daha önce gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerin üzeri başka bir renkle boyandı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Cumhurbaşkanı kararı ile Prof. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına bu anlamda üniversitelerinin özgür ve demokratik ortamının sarsılmasına karşı başlattıkları protesto eylemlerini sürdürüyor. Soruşturmalar, polis şiddeti, gözaltı ve tutuklamaların gölgesinde direnişlerinin özüne ilişkin olduğunu söyledikleri bir sergi faaliyetine devam eden öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’nin atmosferine sahip çıkmanın bir parçasının da kültürel çalışmalar olduğunu her seferinde vurguluyor. 

Direniş kapsamında açtıkları sergide yer alan bir çalışma bahane edilerek hedef gösterilen öğrencilerin kültürel ve sanatsal ısrarı bir kez daha sansürle karşılaştı.

Boğaziçi Dayanışma adıyla direnişe dair her türlü gelişmeyi öğrencilerin birinci ağızdan kamuoyuna duyurduğu Twitter hesabı dün gece şu bilgiyi paylaştı:

Kaynak: Susma Platformu

Başa dön tuşu