DünyadanHaberler

Birleşik Krallık’ta Milli Piyango, sosyal mesafeyi sağlamak için gösterilerde boş kalması gereken koltukları satın alacak

Birleşik Krallık’ta Milli Piyango (National Lottery), sosyal olarak mesafeli pandomimleri desteklemek için ülke çapında bir plan açıkladı.

Birleşik Krallık’ta “Panto” yapımlarını desteklemek için ülke çapında yeni bir kampanya başlatıldı.

Kültür Sekreteri Oliver Dowden tarafından “Uyuyan Güzel Operasyonu” olarak adlandırılan programın bir parçası olarak, Milli Piyango sosyal mesafeyi sağlamak için boş kalması gereken koltukları satın alacak ve prodüksiyonları üreticiler için daha uygun hale getirecek.

Dowden şunları söyledi: “Bugün Uyuyan Güzel Operasyonu başlatıyoruz. En iyiyi ummalı ve en kötüsünü planlamalıyız. Gerçekleşmesine yardımcı oldukları için Milli Piyango’ya minnettarım!”

Birleşik Krallık’ta pek çok mekan yıllık “Panto” gösterilerini ertelediği için program tarafından kaç mekana destek sağlanacağı ise şuan için belirsizliğini koruyor.

Programda yer alan mekanlar da dahil olmak üzere çok daha fazla ayrıntının ise önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

Panto Nedir?

İngiliz pandomimi veya kısaca panto, başta Birleşik Krallık olmak üzere pek çok ülkede Noel sezonunda gösterime giren müzikal-komedi türünde oyun. Genellikle çocuklu ailelere yönelik hazırlanır.

Vikipedi

Bu haber whatsonstage sitesinden çevrilmiştir.

Başa dön tuşu