Haberler

BirGün dayanışması tiyatro sahnesinde!

‘Üç Kuruşluk Diktatör’ isimli oyunun 11 Şubat gösterimini BirGün için sergileyeceğini duyuran Ankara Birlik Tiyatrosu: Bugün BirGün gazetesini desteklemek hepimiz için bir görev olmalı

Ankara Birlik Tiyatrosu, ‘Üç Kuruşluk Diktatör‘ oyununu BirGün ile dayanışmak için sahneleyecek. 11 Şubat’taki gösterimin tüm geliri BirGün’e aktarılacak. Gül Göker tarafından sahneye konulan oyunda Ender Yiğit, Ezel Kalkan, Dilara Tor, Bilge Can Göker, Hakkı Şahin, Mehmet Zorlu ve Serkan Çetinkaya oynuyor. Oyun, 11 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de Kadıköy Levent Kırca Kültür Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.
Bizim gazetemiz
Ankara Birlik Tiyatrosu’nun dayanışma anlayışı gereği BirGün’ün çağrısına kayıtsız kalamadıklarını ifade eden Gül Göker; “BirGün gazetesi toplumsal muhalefetin güçlü sesi. Yayın organlarının havuz medyasına bağlandığı bir ortamda BirGün gazetesini desteklemek, bütün ilerici demokrat ve yurtseverler için bir görev. Bu gazetenin yaşaması gerekiyor. Bu gazeteyi yaşatmamız gerekiyor. Biz bu kaygıyla yaklaştık ve çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. BirGün halkın gazetesi, yani bizim gazetemiz” dedi.


Zeki Göker kurmuştu
Ankara Birlik Tiyatrosu (ABT), 10 Eylül 1971 tarihinde Zeki Göker ve arkadaşları tarafından kurulmuş olan başarılı bir tiyatro topluluğudur. Devlet yardımına başvurmadan ve sermaye çevrelerinden destek almadan tiyatro yapan ender profesyonel tiyatroların başında gelir. Kuruluşundan itibaren Zeki Göker, Semra Dinçer, İlyas Salman, Güzide Balcı, Orhan Aydın, İlkay Akkaya, Tuncay Akdoğan, Engin Günay, Levent Kırca, gibi birçok sanatçı ABT’de rol almış, Erhan Gökgücü, Yavuzer Çetinkaya ve Zeki Göker gibi yönetmenler oyunlar sergilemişlerdir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu