HaberlerYurttan Haberler

Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi. Ve yeniden açıldı…

Kısa bir süre önce kapanmanın eşiğinden dönen Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi.


Sinemanın ortaklarından Cem Altınsaray, Midwood Istanbul Film Studio Complex’in katkılarıyla yenilenen salonun açılışında, sinemanın yenilenme serüvenini anlattı.Altınsaray, Beyoğlu Sineması’nın, seyircinin gelmemesi ve film piyasasına olan borçlarından dolayı kapanma noktasına geldiğini söyledi.
Kısa bir süre önce sinemanın kapatılacağının duyurulduğunu aktaran Altınsaray, “Yıllar önce burayı kuran ve bugüne kadar yaşatan insanlar, gözyaşlarıyla bir veda metni yazdı. Ben de o noktada sosyal medyada bir zincir yazdım ve bu konu üzerine bir kamuoyu oluştu. Bir anda bir kenetlenme oldu ve ben oradan aldığım cesaretle, uzun zamandır tanıştığım, ahbaplık ettiğim bu sinemanın yöneticileriyle bir araya geldim. Peşpeşe toplantılar yaptık. ‘FilmLoverss’ın kurucusu Utku Ögetürk’ten yardım istedim ve o da benim yanımda olmaya başladı” diye konuştu.

İKİ AYLIK ÇALIŞMA 3 HAFTADA BİTTİ

Altınsaray, sorumluluk aldıklarını ve çalışmaya başladıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
“Bir ‘Sadakat Kart’ kampanyası başlattık. Bu kartla seyirci belli bir süreyle kombine film izleme hakkına sahip oldu. Bu kartın satışları ilk başta çok iyi gitti ama sonradan aynı hızı koruyamadık. Sonrasında bir sponsor arayışına girdik ve Midwood devreye girdi. Borcu kapatmak kadar, buranın bir daha borca girmeyecek duruma gelmesi de önemliydi. Sponsorumuzla iyi anlaştığımız için yaklaşık 3 hafta faaliyeti durdurmaya karar verdik bir anda ve Film Ekimi’ne yetiştirmeye çalıştık.”
Kalabalık bir ekiple gece-gündüz çalıştıklarına işaret eden Altınsaray, yaklaşık iki ayda ancak bitirilebilecek yenileme çalışmasını 3 haftada tamamladıklarını dile getirdi.

Yenilenen haliyle yeni sezonda tek seferde 250’den fazla seyirciyi ağırlayacak sinemanın henüz istenilen noktaya gelmediğini vurgulayan Altınsaray, hem teknik hem estetik açıdan iyileştirme çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
Açılış gecesinde, konuşmaların ardından İtalyan sinemacı Giuseppe Tornatore’nin yazıp yönettiği ve 1989’da “Yabancı Dilde En iyi Film” Oscar’ını alan “Cennet Sineması” adlı filmin gösterimi yapıldı.


 
Kaynak: Ntv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu