HaberlerYurttan Haberler

'Benim Komşum Tiyatro' projesinin ilk dönemi sona erdi.

“Her mahalleye tiyatro, her tiyatroya bir mahalle” sloganıyla yola çıkan Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun, Kadıköy Belediyesi ile birlikte dört aydır gerçekleştirdiği “Benim Komşum Tiyatro” projesinin ilk dönemi sona erdi.

Kadıköy’ün 15 mahallesini kapsayan 12 tiyatro grubunun ortaklaşa yürüttüğü çalışmada hem tiyatrolar komşularıyla buluştu hem de komşular iyi birer izleyici olmanın inceliklerini ve tiyatronun mutfağını öğrendi. 6 Şubat tarihinde başlayan projede toplam 12 tiyatro 15 mahallede tiyatro sanatı, sahne, makyaj, tasarım ile ilgili seminer ve atölyeler yapılmıştı.

YEREL YÖNETİM İLE TİYATROLAR ARASI DAYANIŞMA

Tüm seminer, atölye ve oyunların ücretsiz olduğu “Benim Komşum Tiyatro” projesi kapsamında 128 kişiye, 18 Haziran Pazar günü Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende katılım belgesi verildi.
Törende konuşan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Keriman Nalbant “Yerel yönetim ve tiyatrolar arasında kurulan dayanışma ilişkisinin nasıl iyi sonuçlar verdiğinin görüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Kadıköy Belediyesi olarak kültür ve sanat faaliyetlerinden tüm Kadıköylülerin faydalanmasını istiyoruz. Biliyoruz ki tiyatrolar da daha fazla izleyiciyle buluşmak istiyor. Bu ortak amacı oluşturan Benim Komşum Tiyatro projesi de ilk günden beri ‘mahalleler tiyatro öğreniyor, tiyatrolar mahallelerle tanışıyor’ sloganıyla daha fazla Kadıköylüye ulaştı. Sahnesi olan ya da olmayan 62 tiyatro kurumu, komşuları Kadıköylülerle hem iletişimlerini kuvvetlendirdiler hem de Kadıköy’ün kültür sanat politikasının gelişiminde destek oldular. Bu projede emeği olan herkese Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu adına teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak: Evrensel
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu