Haberler

CHP sanatçılara üç maymun'u oynamaktan vazgeçecek mi?

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda (BBT) 20 yıldır sahne alan tiyatrocu Mert Asutay’ın, 6 aydır maaşının ödenmediği ve sigortasının yatırılmadığı iddia edildi. Mert Asutay’ın bu nedenle BBT’deki sahne hayatına son verdiği belirtildi.
Son oyununda bir veda konuşması yapan Asutay, ceketini çıkarıp sırtındaki teri göstererek  “Bu hepinizin çalıştığı gibi alın teri. Bu alın terine herkes maalesef saygı duymuyor” dedi.
Veda konuşmasında son oyununu oynadığını söyleyen Asutay “Bu son oyun oldu gerçekten. Bir daha tekrarı olmayacak. Birçoğunuzu ben tanıyorum. Burayı çok özleyeceğim. Çok politik bir şeyler de söyleyebilirim. Herkes gerçeği biliyor. Şunu yapıyorum; ben erkek olduğum için soyunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra ceketini çıkaran ve sırtındaki terleri gösteren Asutay, “Bu hepinizin çalıştığı gibi alın teri. Bu alın terine herkes maalesef saygı duymuyor. Fazla vaktinizi almak istemiyorum. Saçmaladım, hepinizden özür diliyorum. Bu tiyatroya sahip çıkın. Bu tiyatroda neler olup bittiğine de sahip çıkın. Kamuoyuna çok ihtiyacımız var Türkiye’de. Burada da ihtiyacımız var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu