Haberler

Bakırköy Belediye Tiyatrosu saat:13.00'da basın açıklaması yapacak!

Bakırköy Belediye Tiyatrosu çalışanları bugün basın açıklaması yapacak
İşine son verilen oyuncular ‘Sanatın ve sanatçının yanında’ olduğunu söyleyen partiye bağlı bir belediyede işten çıkarmaların yaşanmasına tepki gösteriyor.
Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda 59 sözleşmeli oyuncu hukuki bir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmalarına karşı bugün Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması yapacak.
Birgün’den Büşra Zehra Tümer’in haberine göre; işten çıkarılan oyuncular bugün saat 13.00’da Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Kültür Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirecek.
İşten çıkarılan oyuncular, “‘AKM’yi açacağım. Sanatın ve sanatçının yanındayım’ diyen bir genel başkanın partisine bağlı belediyesinde, bunları yaşamamız çok şaşırtıcı ve üzücü. Sadece oyuncu ve müzisyenlerini gerekçe göstermeksizin işten çıkarmakla kalmayıp; 10 oyunu da gösterimden kaldırdı. Bu oyunlar içinde henüz beş temsil tamamlayamamış, sezonunu bitirmemiş, kapalı gişe oynayan oyunlar da mevcuttur. Bakırköy Belediyesi Klasik Müzik Oda Orkestrası’nın 30 kişilik tüm üyelerinin de, ayda bir konser verdikleri gerekçesiyle işlerine son verildi. Bu yapılan haksızlığa karşı, sizden 25 Haziran saat 13.00’de Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Kültür Merkezi önünde yapacağımız, basın açıklamamızda oyuncular ve müzisyenler olarak, yanımızda olmanızı rica ediyoruz” diye konuştu.
uf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu