HaberlerYurttan Haberler

Bakırköy Belediye Tiyatrosu bir yandan ödüller alıyor, diğer yandan Belediye Başkanı tarafından cezalandırılıyor!

Evrensel gazetesinden Ayşen Güven’in özel haberine göre 1989 yılından bu yana nice ustayı ağırlamış önemli bir sanat kurumu olan Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun başına gelenler bize “Ne çektin be BBT!” dedirtti.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu koltuğa oturduktan sonra Bakırköy Oda Orkestrası’nı kapatmış, ardından 29 sanatçının işine son vermişti. Sanatçılardan Mert Asutay’ın 6 ay boyunca maaşı ödemediği ve sigortasını yaptırmadığı gerekçesiyle uzun süre gündem olmuştu. Son olarak Bakırköy Belediye Tiyatrosuna bu sezon yeni oyun yaptırmayarak bir skandala imza atmıştı.
Tüm bu yukarıda okuduğunuz satırların hiç birine tek bir cevap vermeyerek her zaman sessizliğini koruyan Dr. Bülent Kerimoğlu bu “başarılarına” bir yenisi daha ekliyor ve 25 yıllık kurumun bahçesinde bulunan yeşil alana beton döküyor, 20-25 yıllık meyve ağaçlarını kesiliyor, Bu alanın açık hava nikah alanına dönüştürüleceğini iddia ediliyor…
 
Evrensel Gazetesi’nden Ayşen Güven’in haberini buradan okuyabilirsiniz;
Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun(BBT) bahçesinde 20-25 yıllık meyve ağaçlarının kesilmesi, bahçenin nikah salonuna dönüştürüleceği iddialarını doğurdu.
Bakırköy Belediye Tiyatrosu Türkiye’de eşine az rastlanır bir semt tiyatrosu olma özelliğini 1989 yılından beri taşıyor. Pek çok ustanın tozunu attırdığı sahneleri, koca avlusu ve görkemli bahçesiyle BBT (Yunus Emre Kültür Merkezi), sınırlarını da aşan bir sanat mekanı olarak ayakta kalmaya devam ediyor.
Fakat bize ulaşan fotoğraflar bu önemli sanat mekanın yolcuğuna gölge düşürüyor. BBT ile yaşıt bahçede yeşil alana beton döküldüğü görülüyor. 20-25 yıllık ağaçların arasındaki meyve ağaçlarının kesildiği, bu bahçenin açık hava nikah alanına dönüştürüleceği bu fotoğraflarla birlikte bize ulaşan iddialar arasında. Bir de Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun orayı bir akrabasına tahsis edeceği ve bahçeye bir de cafe yapılacağı da ulaşan bilgiler arasında.
Yunus Emre Kültür Merkezi’nin halihazırda geniş beton bir avlusu varken ve zaten kapalı salonları da bulunurken yeni bir beton alana belediyenin ihtiyacı var mıdır? Bir sanat mekanı aynı zamanda düğün alanı olarak kullanılmalı mıdır?

BELEDİYE İDDİALARI KABUL ETMİYOR

Bu soruları yönelttiğimiz Bakırköy Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Mehmet Akyüz iddiaları yalanlayarak, Yunus Emre Kültür Merkezi’nin bahçesi için böyle bir projeleri olmadığını söyledi. Hatta var olan nikah memurluğunu da oradan taşıyacaklarını belirten Akyüz, “Orayı tamamen bir sanat mekanı olarak görüyoruz. O nedenle böyle şeyler söz konusu değil. Kim nerden bunları uyduruyor?” diye konuştu.
Ancak fotoğraflarda görüldüğü gibi bahçeye beton dökülmüş durumda. Ve bunun gerekçesi konusunda açıklamaya ihtiyaç duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu