Haberler

Bakırköy Belediye Başkanı durmak bilmiyor, Oda orkestrasını kapatıyor.

Türkiye’de uzun süredir faaliyet gösteren ilk ilçe belediyesi oda orkestrası’kapatılıyor !!!!
2001 yılında, dönemin Bakırköy Belediye başkanı Sn. Ahmet BAHADIRLI tarafından Bakırköy Belediyesi Tiyatrolar Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan ve günümüze kadar periyodik konserlerine devam eden yaylı sazlar orkestrası, sayıştay denetimi sonrasında kapatılmak isteniyor.

Gerekli tanıtımın yapılamaması sebebiyle, genellikle Bakırköy ilçesi içinde tanınan ve kendi dinleyicisini oluşturabilmiş olan orkestra, uzun yıllardır Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde her ay periyodik konserlerine devam etmekle birlikte, ayrıca, belediyenin hertürlü organizasyonunda ve görevlendirmesinde yer almış, belediyenin aydınlık yüzü olmuştur.
Ülkemizde son yıllarda sanata vurulmak istenen darbe hemen her kesim tarafından bilinmektedir. Özellikle aydınlık Türkiye’nin siyasi savunucusu olan CHP’ye bağlı bir belediyede bu durumun yaşanması hem sanatçıları hem de orkestra seyircisini hayrete düşürmüştür.
Sözkonusu sayıştay denetimi sonrasında ülkenin en köklü ilçe belediyesi tiyatrosunun birçok tiyatro sanatçısı ile birlikte işlerine son verilmek istenen orkestra sanatçıları, belediye başkanı Sn. Bülent KERİMOĞLU ile yaptıkları görüşmeden ise umutla ayrıldılar. Çünkü, başkan KERİMOĞLU, kendisinin de böyle bir topluluğun işine son verilmesini istemediğini ve eylül ayından itibaren bulunan köklü bir çözüm ile yollarına devam etmek istediklerini belirtmiştir.
Tüm sanatçılar, ülkenin aydınlık yüzünün solmaması için, sözüne güvendikleri Sn. Bülent KERİMOĞLU’ndan gelecek iyi haberi beklemektedir.
Bakırköy Belediyesi Oda Orkestrası Sanatçıları Ortak Basın Bildirisidir
Kaynak: Oğuzhan Balcı
  • See more at: http://sanatciplatformu.org/bir-oda-orkestrasi-kapatiliyor/#sthash.Vwj1xQ9G.dpuf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu