HaberlerYurttan

Bakan Mehmet Ersoy, bakanlık bünyesinde sınavsız istisnai atamalar arasında bakan, milletvekili veya AKP üst düzey yöneticilerinin akrabası olup olmadığı sorusunu yanıtsız bıraktı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bakanlık bünyesinde sınavsız istisnai atamalar arasında bakan, milletvekili veya AKP üst düzey yöneticilerinin akrabası olup olmadığı sorusunu yanıtsız bıraktı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bakanlık bünyesinde sınavsız istisnai atamalar arasında bakan, milletvekili veya AKP üst düzey yöneticilerinin akrabası olup olmadığı sorusunu yanıtsız bıraktı. Bakan sadece kurumdaki kadrolu ve sözleşmeli personelin sayısını bildirmekle yetindi. 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bakan Ersoy’a 2010-2020 yılları arasında bakanlığın kadrolu ve sözleşmeli personel sayılarını, kendi isteği veya emeklilik nedeniyle görevden ayrılanları sorduğu soru önergesinde, “4 Şubat 2020 itibariyle bakanlığınıza bağlı istisnai kadrolara özel kalem, bakanlık müşaviri ve basın ve yayın halkla ilişkiler müşüaviri ataması yapılan kaç kişi bulunnmaktadır?” diye sordu. Bu istisnai kadrolara atanan ve başka kurumlara nakli yapılan kişiler arasında bakanlar, milletvekilleri ve AKP üst düzey yöneticilerinin  3. dereceye kadar akrabalık bağı olan yakınları olup olmadığını da soran Tanrıkulu’ya yanıt geldi. 

Baka Ersoy, 2010-2020 yılları arasında sözleşmeli ve kadarolu personelin sayılarını verdiği yanıtta, istinai kadrolar aracılığıyla sınavsız atananların bakan, milletvekili veya AKP üst düzey yöneticileriyle herhangi bir akrabalığı olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı. 

Kaynak: Evrensel

Başa dön tuşu