HaberlerYurttan

Bakan Koca’dan Gökhan Özoğuz’a yanıt: ‘Artan vaka sayısında suçumuz yok…’

Gökhan Özoğuz akşam saatlerinde sosyal medya hesabından Fahrettin Koca’ya tepki göstererek “Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya?” demişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, “Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez” yanıtını verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine tepkiler sürüyor. Son olarak Gökhan Özoğuz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla; “Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya? 1 senedir kendimle konuşmaktan şizofren oldum, Kongreye falan da yok. ayın Fahrettin Koca aşıları etrafa saçmadan bir de bizi mi aşılasanız acaba, belki biter virüs. Boş boş kapanacağımıza onu mu denesek?” diyerek tepki göstermişti.

FAHRETTİN KOCA’DAN GÖKHAN ÖZOĞUZ’A YANIT

Bakan Fahrettin Koca, Gökhan Özoğuz’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımını alıntılayarak, “Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez. Artan vaka sayısında suçumuz yok sorumluluğumuz var. 84 milyon beraber artırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var. Destek olacağınızdan şüphem yok” dedi.

Başa dön tuşu