HaberlerYurttan

Ayşe Köroğlu; ‘Ben bu cinayetin peşine düşeceğim. Ali Cem Köroğlu’nun katili kim peşini bırakmayacağım.’

Devlet Tiyatroları dekor ve kostüm tasarımcısı Ali Cem Köroğlu’nun koronavirüse yenik düşerek hayata veda etmesinin ardından tepkiler dinmiyor.

Devlet Tiyatroları’nın yeterli önlemleri almadan oyun sahnelemeye ve provalara devam etmesinin onlarca tiyatro emekçisinin koranavirüse yakalanmasına ve Ali Cem Köroğlu’nun ölümüne neden olduğunu belirten sanatçılar #AliCemKöroğluNEDENÖLDÜ paylaşımlarıyla Devlet Tiyatroları’nda koranavirüs ihmaline tepki gösterdiler.

Ali Cem Köroğlu’un kardeşi Ayşe Köroğlu; “ben bu cinayetin peşine düşeceğim, Ali Cem Köroğlu’na yakışır şekilde.” diyerek olayın aydınlatılması için elinden geleni yapacağını duyurdu.

Beni arayıp başsağlığı dilemeniz kardeşimin katili olduğunuz gerçeğini değiştirmez ve aramanız suçunuzu aklamaz. Benim terbiyemi yanlış anlamış olabilirsiniz ama ben kasten işlenmiş bu cinayetin peşini bırakmayacağım. Cem de yaşasa bırakmazdı. Cem’im yolda babama kavuşacak ve ben bu cinayetin peşine düşeceğim. Ali Cem Köroğlu’nun katili kim peşini bırakmayacağım.

Siz belli ki nezaketten çok fazla anlamadığınız için aramanızı Cem’imin sevenlerine farklı şekilde anlatmışsınız. Ama telefonunuzu açmam benim aile terbiyemle ilgilidir. Kardeşimi kaybedeli saatler oluyor, kardeşim babama kavuşacak ve ben bu cinayetin peşine düşeceğim, Ali Cem Köroğlu’na yakışır şekilde.

Ayşe Köroğlu

Başa dön tuşu