HaberlerYurttan Haberler

Atanan Kayyum döneminde (şüpheli) bir yangında kullanılamaz duruma gelen Yılmaz Güney Sineması, Batman Belediye Meclisi’nin gündeminde.

Uzun yıllar Batman’da kültür sanat alanında hizmet veren ve kayyum döneminde çıkan yangında kullanılamaz duruma gelen Yılmaz Güney Sineması’nın yeniden halka kazandırılması için Batman Belediye Meclisi’nin gündemine alındı.

Batman Belediye Eşbaşkanı Op. Dr. Mehmet Demir Başkanlığında yapılan Meclis toplantısına Belediye Eşbaşkanı Songül Korkmaz ve meclis üyeleri katıldı.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Konu ilgili açıklama yapan Batman Belediye Eşbaşkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, “İlk toplantımızda Yılmaz Güney Sinema Salonu ile ilgili verilen önerge meclisimiz tarafından kabul edilip gündeme alındı” dediler.

Daha Önce Neler Olmuştu?

1- YILMAZ GÜNEY SİNEMASI ÇIKAN (ŞÜPHELİ) BİR YANGINLA KÜL OLDU

2016 Yılında Batman’a kayyum olarak atanan Şevket Ertuğ Aksoy’un Yılmaz Güney Sineması”nı yıkmak istediğini açıklamasının arkasından 2 ay geçmişti ki 30 Ocak 2017’de “Yılmaz Güney Sineması” çıkan (şüpheli) bir yangınla kül oldu! Olay yerine itfaiyenin gelmediği söylendi!

https://twitter.com/GazeteMustehak/status/826063614926843904
 

2-YANGINDA KULLANILAMAZ HALE GELEN SİNEMA KAYYUM TARAFINDAN YIKILDI!

Binadan kalan molozlar kamyonlara yüklenip taşınırken, hurdacılar geride kalan demir parçalarını topladı.

Bir dönem kültür ve sanat festivallerine ev sahipliği yapan sinema salonunun yerine ne yapılacağı açıklanmadı!

http://www.gazetemustehak.com/supheli-bir-yanginla-kullanilamaz-hale-gelen-yilmaz-guney-sinemasi-tamamen-yikildi/
 

3- KAYYUMDAN SKANDAL ANKET!

Batman Belediyesi’ne atanan kayyum yakılan Yılmaz Güney Sineması için kendi sosyal medya hesabından anket yaptı. İlk ankette “Sinema yeniden yapılsın” şıkkı çıkmıştı ancak Şevket Ertuğ Aksoy anketi silerek yeni bir anket yaptı.

4- KAYYUMDAN ANKETİ BEĞENMEDİ

İlk ankette “yeşil alan” şıkkı yerine “sinema” çıkınca bu kez “yeşil alan” şıkkını kaldıran kayyum Şevket Ertuğ Aksoy bu şıkkın yerine “Cami” şıkkını koyarak anketi yeniden yayınladı! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu