HaberlerYurttan Haberler

Artvin Valiliği, Barış Atay'ın "Sadece Diktatör" oyununa verdiği izni kaldırdı. Oyunu yasakladı.

Halkevleri’nin Artvin, Hopa ve Rize Fındıklı’da düzenlemek istedikleri Barış Atay’ın “Sadece Diktatör” isimli oyununa Artvin Valiliğinden izin çıkmış ancak  İl Özel İdare Genel Müdürlüğü’nden çıkmamıştı. Artvin Valiliği, Barış Atay’ın “Sadece Diktatör” oyununa verdiği izni kaldırdı. Ve sitesinden bir basın açıklaması yayınlayarak oyunu yasakladığını duyurdu.
Valilik internet sitesinden yaptığı açıklamada: “2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/h maddesi , 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 32/ç Maddesi hükmü uyarınca Valilik Makamının 12.01.2018 tarihli onayı ile; sadece diktatör adlı oyunun gösterimi ile ilgili İlimiz Merkez ve İlçelerinde verilen izinler kaldırılarak söz konusu oyunun gösterimi yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.
 
Halkevleri’nin Artvin, Hopa ve Rize Fındıklı’da, 12-13-14 Ocak tarihlerinde düzenlemek istedikleri Barış Atay’ın “Sadece Diktatör” isimli oyununa Artvin Valiliğinden izin çıktı salon için İl Özel İdare Genel Müdürlüğü’nden çıkmamıştı ve Halkevleri, İl Özel İdare’nin verdiği karar hakkında Rize İdari Mahkemesinde dava açtı ve yürütmeyi durdurma kararı çıktığını duyurarak oyunun oynanacağını söylemişti.
Ancak oyun saatinden önce salona gelen polisler “Sadece Diktatör” oyunundan önceki etkinlikleri de iptal ederek salonun kapına barikat kurarak Barış Atay’ın ve seyircilerin salona girişini engelledi.
 

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu