Haberler

Ankara'dan Mesaj Var!

AKÜN VE ŞİNASİ TİYATRO SAHNESİ OLARAK KALMALIDIR!
ANKARA DEVLET TİYATROSU’NUN, AKÜN VE ŞİNASİ SAHNELERİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU, YAKLAŞIK 25 YILDIR HALKA TİYATRO HİZMETİ VEREN, KENTİN EN ÖNEMLİ KÜLTÜREL-SANATSAL DEĞERLERİNDEN BİRİ SAYILAN EMEK İNŞAAT AŞ.’YE AİT BİNA EKİM AYI İÇİNDE SATILMIŞTIR.
KENT BELLEĞİNDEKİ YERİ VE SANATSAL HİZMETLERİ AÇISINDAN BU ÜLKENİN “KÜLTÜREL MİRAS”I AÇISINDAN EŞİ BULUNMAZ DEĞERDEKİ BU SAHNELERİMİZİN -KOŞULLAR HER NE OLURSA OLSUN- ASLİ AMAÇLARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE DEVAMLILIĞINI SAĞLAMAK HER ANKARALI’NIN, HER ÇANKAYALI’NIN VE HER SANATSEVERİN GÖREVİDİR.
EMEK İNŞAAT AŞ. YILLARCA MAAŞLARIMIZDAN HAZIR KESİLMİŞ VERGİLERLE OLUŞMUŞ BİR KAMU KURULUŞUDUR. BİNALARI VE KURUMLARI HALKIN MALIDIR. ÖZELLEŞTİRME POLİTİKALARININ EN SON HAMLELERİ İLE AĞAÇLARIMIZ KESİLLİRKEN, SUYUMUZ TUTSAK EDİLİRKEN, İŞÇİLERİMİZ TAŞERON KÖLE TACİRLERİ ELİNDE YAŞAMLARINI YİTİRİRKEN SANAT ALANINDA DA BİR KIRIM YAŞANMAKTADIR. TÜRKİYE SANAT KURUMU YASA TASLAĞI ADINDAKİ BU TUZAK UYGULAMA İLE SANAT ALANI SANSÜR, BASKI VE YIKIMA AÇILMIŞTIR. ŞİMDİ AKÜN VE ŞİNASİ SAHNELERİNE UZANAN BU YIKIMCI ZİHNİYET; VAN’DA, TRABZON’DA, İSTANBUL’DA, ANKARA’DA VE YURDUN HER YERİNDE FARKLI UYGULAMALARLA ELİMİZDEKİ KÜLTÜREL MİRASI ADIM ADIM YOK ETME GAYRETİNDEDİR.
BİZLER KÜLTÜR-SANAT EMEKÇİLERİ, UZMAN KURULUŞLAR VE SANATKARLAR OLARAK SİZLERİ BU YIKIMA HAYIR! DEMEYE ÇAĞIRIYORUZ. AKÜN VE ŞİNASİ SAHNELERİ’NİN, BU KİRLETİLMEMİŞ SON TOPRAĞIN, BU SÖKÜLMEMİŞ SON ÇINARIN, BU KALBİMİZİN SON VİCDAN COĞRAFYASININ SAVUNUSUNA ÇAĞIRIYORUZ.
15 KASIM 2014 CUMARTESİ ŞİNASİ SAHNESİ ÖNÜNDE BULUŞALI!..
KÜLTÜR-SANAT VE TURİZM EMEKÇİLERİ SENDİKASI ANKARA BÖLGE ŞUBESİ
DEVLET TİYATROLARI SANATÇILARI DERNEĞİ (DETİS)
TİYATRO OYUNCULARI MESLEK BİRLİĞİ (TOMEB)DEVLET TİYATROSU OPERA VE BALESİ ÇALIŞANLARI YARDIMLAŞMA VAKFI (TOBAV)
Kategori ŞUBE VE TEMSİLCİLİKLERDEN
Kültür Sanat Sen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu