HaberlerYurttan Haberler

Ankara Valiliği bu yıl 13’üncü kez düzenlenecek olan “Bir Yol Açalım” adlı halk şenliğini gerekçe gösterilmeksizin engellendi.

Ankara Valiliği, Keçiören 19 Mayıs Mahallesi Muhtarlığı’nın düzenlediği, “Bir Yol Açalım” şenliğini gerekçe göstermeksizin yasakladı.

BirGün Gazetesi’nden Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre Mustafa Özarslan, Aşık Gülabi, Gülseren Kılıç, Grup Yolcu ve Ali Mürşit Göktaş gibi sanatçıların katılacağı etkinliğe ilişkin verilen yasaklama kararında, “Etkinliğin düzenlenmesi uygun görülmemiştir” denildi.

Başkent Ankara’da tüm Türkiye’ye model olabilecek örnek çalışmalar yürüten Keçiören 19 Mayıs Mahallesi Muhtarlığı’nın bu yıl 13’üncüsünü düzenleyeceği, “Bir Yol Açalım” şenliği Ankara Valiliği’nin kararıyla engellendi. Yurttaşların ücretsiz katılabildiği halk şenliğini 12 yıldır hiçbir problem olmaksızın düzenlediklerini belirten Mahalle Muhtarı Ali Gölpınar, “Türkülerden bile korkuyorlar” dedi.

Gölpınar, Vali Yardımcısı Kemal Karadağ ile görüştüğünü ve “Gördüğümüz lüzum gereği izin vermedik” yanıtını aldığını belirterek şunları söyledi:

“Kadınlardan, gençlerden, işçilerden korkuyorlar. ‘Gördüğümüz lüzum gereği yasaklıyoruz’ diyorlarsa artık türkülerden de korkuyorlar demektir. 15 Temmuz darbe girişiminden iki ay sonra bile etkinliğimiz engellenmemişti. OHAL sürecinde de sorunsuz gerçekleştirdik. Bizim amacımız barışa, eşitliğe, kardeşliğe bir yol açmak. Birlikte, omuz omuza türküler söylemek. Böyle bir etkinliği engellemenin mantıklı bir açıklaması olamaz.”

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu