Haberler

Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Neler Oluyor ?

ANKARA DT’de SÖZLEŞMELİ SANATÇILARA ŞOK!
 
Geçtiğimiz sezon Ali Düşenkalkar’ın yönetmenliğinde Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenmeye başlanan Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” oyununda sözleşmeli sanatçı olarak görev alan müzisyenler, haber verilmeksizin işten çıkarıldı!
Halen devam eden oyunda ‘müziklerin artık kayıttan kullanılacağı’ söylenerek tüm orkestranın işine, gerekçe gösterilmeksizin son verildi. Aynı durumun başka oyunlarda da yaşandığı ileri sürüldü.
Bu işten çıkarmalar konusunda Yönetmen Ali Düşenkalkar’ın haberi olmadığı öğrenildi. Aynı şekilde yönetmenin geçtiğimiz ay oyunun Türkmenistan turnesine orkestrasız gitmiş olmasından da haberi olmadığı bilgisine ulaşıldı.
Sözleşmeli olarak Ankara DT’de çalışan müzisyenlerin işten çıkarılmasının ardından, oyuncu olarak da oyunlarda görev alan sözleşmeli sanatçılardan bazılarının da işten çıkarıldığı öne sürüldü. Konuyla ilgili olarak Devlet Tiyatroları’ndan henüz bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle benzer durumların diğer illerdeki Devlet Tiyatroları’nda yaşanıp yaşanmadığı henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu