Yurttan Haberler

An Open Secret: Hollywood'un Görmenizi İstemediği Çocuk İstismarı Belgeseli


Film ekibi, film sektöründe olduğu iddia edilen çocuk istismarcıları hakkında bilgi aldı ancak dağıtıcı bulamadı.
Hollywood’daki pedofili zinciri hakkındaki belgesel, yapımcıları tarafından ücretsiz olarak yayınladıktan sonra 3 milyon kişi tarafından izlendi.
Film endüstrisindeki çocuk istismarına ışık tutmayı amaçlayan An Open Secret, film ve TV dağıtımcıları tarafından reddedildikten iki yıl sonra çevrimiçi yayınlandı.
“Hollywood’un görmeni istemediği film” olarak  adlandırılan belgesel, film endüstrisinde çalışmak isteyen gençlerin istismara uğradığı iddiaları üzerinde durmaktadır.
Katolik kilisesinde cinsel istismar hakkındaki Deliver Us From Evil isimli filmi ile Oscar kazanan yönetmen Amy Berg, yöneticileri, temsilcileri, yayıncıları ve yöneticileri de dahil olmak üzere Hollywood’daki çocuk istismarcıları hakkında bilgi aldı.
Evan Henzi bir röportajında, menajeri Martin Weiss tarafından taciz edildiğinde 11 yaşında olduğunu söylüyor.
Weiss, 2012’de iki kez çocuk taciziyle suçlandı ve beş yıl denetimli serbestlik ile bir buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Şuanda 24 yaşında olan Henzi: “Hikayemi An Open Secret’ta paylaştım ki benim gibi yıllarca tacize uğrayan diğer mağdurlar düzelebilsinler.”
“Film yayınlandığında izleyenlerden oldukça büyük desteğe tanık oldum, tanık olmadığım şey ise film festivallerinden ya da Hollywood’dan beklenen destekti.”
Filmi finanse eden Florida merkezli kurumun fon yöneticisi Gabe Hoffman, Guardian’a şunları söyledi: “Filmi dağıtmak için Hollywood’dan sıfır teklif aldık, bir tane bile yok.”
Filmin yaratıcıları, şu an Hollywood’u saran cinsel istismar skandalına tepki olarak filmi video paylaşım sitesi Vimeo’ya yüklemeye karar verdiler.
Filmi buradan izleyebilirsiniz.  An Open Secret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu