DünyadanHaberler

AMC Theatres’ın açılacağı tarih bir kez daha ertelendi

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC Theatres, Tenet ve Mulan’ın ertelenmesinin ardından Amerika’daki salonlarının açılacağı tarihi 15 Temmuz’dan 30 Temmuz’a çekti.

Koronavirüs salgını tam olarak kontrol altına alınamamış olsa da, vaka sayılarının düşmeye başlamasıyla birlikte normale dönüş için ilk adımlar atılmaya başlandı. Bu bağlamda mart ayında kapatılan sinema salonlarının yeniden açılması için de pek çok ülkede yeşil ışık yakıldı. Nitekim Türkiye’de de sinema salonlarının 1 Temmuz’dan itibaren yeniden faaliyetlerine devam etmesine izin verildi.

Ancak salgının tam anlamıyla kontrol altına alınamamış olması, özellikle ABD gibi vaka sayılarının epey yüksek olduğu ülkelerde sinema salonlarının yeniden açılmasını güçleştiriyor. Kısa süre öncesine kadar Amerika’nın dört bir yanında sinema salonlarının temmuz ayı başında açılması planlanıyordu. Tenet ve Mulan gibi merakla beklenen iki film, temmuz ayında vizyona girecek ve izleyicileri yeniden salonlara çekecekti. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi. New York Valisi Andrew Cuomo’nun artan vaka sayıları nedeniyle New York’taki sinema salonlarının açılışını ileri bir tarihe çekmesi, Tenet ve Mulan’ın ertelenmesine neden oldu. Sinema salonlarını yeniden canlandıracak filmler olarak görülen Tenet ve Mulan’ın ertelenmesi, sinema salonlarının planlarını da alt üst etti.

Kaynak: FilmLovers

Başa dön tuşu