Haberler

Alinur Uğurpakkan 'Portreler' Karikatür Sergisi açıldı. 15 Mayıs'a kadar @NilSanatevi'nde görülebilir!

Sanatçı Alinur Uğurpakkan‘ın “Portreler” Karikatür sergisiyle 03 Mayıs tarihinde Kadıköy Nil Sanat Evi‘nde açılış yaptı.
 Sergi 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Kadıköy Nil Sanat Evi’nde görülebiilir…
Bilgi için: 0532 298 19 39
Adres: Dr. Esat Işık Cad. No:24 Moda / Kadıköy
www.NilSanatEvi.com
Alinur Uğurpakkan kimdir?
Adana’da doğdu. Gençlik yıllarında, müzik guruplarında bas gitar çalıp solistlik yaptı. Adana’nın en büyük reklam ajansında, karikatürist grafiker olarak çalışmaya başladı. Adana’da grafik tasarımlarının tabelacılar tarafından yapıldığı o yıllarda, “Çizgi” adını verdiği iki metreye dört metre ölçülerindeki İlk “Grafik Tasarımı” bürosunu açtı. Arkadaşları ile birlikte “Adana Halk Tiyatrosu”nu kurdu, daha sonra Adana Belediyesi Şehir Tiyatrosu kadrosunda görev yapmaya başladı.
Oyunlar yönetti, oyunlarda rol aldı, oyunların dekorlarını çizdi, kostümlerini tasarladı. “İş Bankası Çukurova Çocuk Tiyatrosu” oluşumunda bulundu, “Becerikli Kanguru” çocuk oyununda rol aldı, dekorlarını çizdi, kostüm tasarımlarını yaptı. stanbul’a geldi. TGRT’nin film yapım şirketinde kadrolu sanat yönetmenliği yaptı, çekilmekte olan bir çok dizide görev aldı. Pusuda, Ayyar Hamza, Kibarlık Budalası, Teneke, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kim Kime Dum Duma, Azgın Azmi (Sevgili Celimare), Olaylar ve Alaylar, Ayı mı Dayı mı (Ayı Masalı), Yeniden Doğarız Ölümlerde, Aladağlı Mıho, Nalınlar,  Utanmıyorum Üşüyorum (Aç it fırın yıkar), Nafile Dünya (Başkomiser Ramazan’ın Nafile Dünyası), Gel de Borunu Öttür, Fehim Paşa Konağı, Rumuz Goncagül, Becerikli Kanguru (çocuk oyunu) gibi oyunların bir çoğunu yönetti ve bu oyunlarda yer aldı. Sonsuzun İki Yakası, Can Perdesi, Dönüş Yemini televizyon filmlerinde ve Cumhuriyet filminde oynadı. Mahallenin Muhtarları, Sıcak Saatler, Tanrı Misafiri, Hüzün Çiçeği, Aşkın Dağlarda Gezer, Ekmek Teknesi, Çocuklar Duymasın, Beyaz Gelincik gibi televizyon dizilerinde oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu