HaberlerYurttan Haberler

ALİKEV, maddi zorluk yaşayan genç sanatçıların hayallerine ulaşmalarını sağlamak için Genç Sanatçı Fonu projesini hayata geçiyor.

Genç Sanatçı Fonu, sanata gönül veren gençlerin fikirlerini sanat eserine dönüştürmelerini amaçlıyor. Bu proje ile genç sanatçılar, belirlenen tema üzerinde sanat dalı sınırı olmaksızın yaratıcılıklarını konuşturabilecek. Genç Sanatçı Fonu’na başvurular 4 Aralık 2017 tarihinde başlıyor.

Genç sanatçıların fikirlerini sanat eserine dönüştürebilmelerine destek olmak amacıyla başlatılan GSF’de her yıl belirlenen tema çerçevesinde sanatçılar, sanat dalı sınırı olmaksızın projeleriyle fona başvuru yapabilecek. Fonun amacına uygun olarak, fikirlerini sanat eserine dönüştürme anlamında maddi zorluklar yaşayan genç sanatçıların uygulanabilir projelerine destek verilecek. GSF’ye her sanatçı dilediği kadar eserle başvurabilecek. Aynı sanatçıya ait birden çok eserin desteklenmeye uygun görülmesi durumunda, o sanatçıya ait yalnızca bir eser desteklenecek.
Bu yıl değerlendirmelerin “Barış” temasına göre yapılacağı ALİKEV GSF’ye başvurular 4 Aralık 2017-31 Ocak 2018 tarihleri arasında alınacak.
Başvuru yapabilmek için ise; 2017 yılı için 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak ile Hatay veya Eskişehir illerinden birinde ikamet etmek gerekiyor. Desteklerin eser başına en fazla 5 bin TL olarak belirlendiği fonda; eserin üretimi için gereken ahşap, metal, tuval gibi malzemeler, küçük araç-gereçler, fotoğraf veya heykel stüdyosu ayarlanması, malzemelerin nakliyesi ile değerlendirme komitesinin uygun gördüğü diğer destekler de verilecek.
Başvurularınız için aşağıda yer alan Genç Sanatçı Fonu Başvuru Formu’nu indirerek doldurmanız ve  “Genç Sanatçı Fonu” konu başlığı ile bilgi@alikev.org e-posta adresine göndermeniz gerekiyor.
 
Başvuru koşulları ile ilgili diğer tüm ayrıntılara “Genç Sanatçı Fonu Yönerge” dokümanından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu