Haberler

Ali İsmail Korkmaz Vakfı ‘Düşlerinde özgür dünya’ tişörtlerini satışa sundu.

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında polis ve eli sopalı esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz adına ailesi tarafından kurulan vakıf ALİKEV, ‘Düşlerinde özgür dünya‘ tişörtlerini satışa sundu. Elde edilecek gelirle Ali İsmail’in hayalleri gerçekleştirilecek.
Tişörtleri ilk olarak sanatçılar Birsen Tezer, Mehmet Esen, Bedri Baykam, Orhan Aydın, Alican Yücesoy ve Timur Acar giyerek Ali İsmail Korkmaz Vakfı’na bağış için çağrıda bulundu.
Ailesi oğullarının hayallerini gerçekleştirecek
Korkmaz ailesi bu projeyi oğullarından esinlenerek hayata geçirdiklerini anlatıp tişört satışından elde edilecek gelirle Ali İsmail’in hayallerinin gerçekleştirileceğini belirtti.
Aile şunları anlattı: “Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı.
Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi.
vitrin-2203
“Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu.
Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.
bedri baykam
Yaşıyor olsaydı…
Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu.
Biz ailesi olarak, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördük ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nı kurduk.
Milyonlarca Ali İsmail’lere ulaşacağız
Bu vakıf ile amacımız; Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini insanlara anlatarak, onun gibi düşünen ve faaliyetler yapan binlerce, hatta milyonlarca Ali İsmail’lere ulaşmak.
Ali İsmail Korkmaz Vakfı ile öğrenciye de, yaşlılara da, doğaya da, hayvanlara da, sanatçıya da, esnafa da ulaşacak etkinlikler yapmayı planlıyor ve milyonlarca Ali İsmail’i yanımızda görmek istiyoruz.”
Fenerbahçeli taraftarların bestelediği Ali İsmail Korkmaz marşının birleştiriciliğinden esinlenerek sekiz takımın renkleriyle tasarlanan tişörtler www.duslerindeozgurdunya.com sitesinden yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu