HaberlerYurttan

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası sahilinde toplam üç ayrı noktayı doldurarak canlıların yaşam alanlarını yok etmeye ve çevreyi katletmeye hazırlanıyor

AKP’li Kocaeli Belediyesi, Dilovası sahilinin üç ayrı noktasını fuar, panayır ve festival alanı yapmak için dolduracak. Belediye 501 milyon TL harcayacak.

BirGün gazetesinden İsmail Arı‘nın haberine göre: Borç batağındaki AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası sahilinde toplam üç ayrı noktayı doldurarak canlıların yaşam alanlarını yok etmeye ve çevreyi katletmeye hazırlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iki ayrı “Fuar, Panayır Ve Festival Amaçlı Dolgu Alanı” projesi için çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) süreci başlattığını duyurdu.

ÇED raporlarında yer alan bilgilere göre belediye, Tavşancıl-1 Mahallesi’nin sahil şeridinde bir ve Muallim-2 Mahallesi’nin sahil şeridinde ise iki alanı dolduracak. Belediye, sahil şeridinin üç ayrı bölgesinde toplam 346 bin metrekarelik alanı doldurmak için 501 milyon 893 bin TL harcayacak.

Kaynak: Birgün – İsmail Arı

Başa dön tuşu