Haberler

AKP’li kadınlardan tango, çaça tepkisi!

Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel Festivali etkinlikleri kapsamında tarihi Kurşunlu Külliyesi’nde farklı yörelerden folklor oyunları, çaça, tango, Hint ve modern dans gösterisi sundu.
Bugün külliye önünde toplanan AKP Kadın Kolları üyeleri ‘Külliyede tango istemiyoruz’, ‘Cenaze evinde düğün olmaz’, ‘Odunpazarı Odunpazarı olalı böyle zulüm görmedi’ ve ‘Şehide saygın yok, ezana saygın yok’ yazılı dövizler taşıdı.
Külliye önünde konuşma yapan Kadın Kolları Başkanı Esma Çakır, şu ifadeleri kullandı:
“Bugün kültüre değer verdiğini söyleyen Kazım Kurt, göreve geldiği ilk günlerde 75 lira için bizim kültürümüze ait olan mehter takımını kaldırmıştır, 600 yıllık ecdadımızın emaneti olan Odunpazarı Külliyesinde tango ve dans adı altında yine bizim milli ve manevi değerlerimize ihanet etmiştir. 600 yıl önce Mimar Sinan’ın çırağı Çoban Mustafa Paşa tarafından yapılan ve bizim maneviyatımızı barındıran Kurşunlu Külliyesi içinde maneviyatımıza hakaret içerikli çaça, tango, Hint ve modern dans gösterileri yapılmasını istemiyoruz. Ecdadımızın arkasından hayır dua eden Odunpazarı’nın gönül dünyasını inşa eden bu kadınlar, size bir daha bizim külliyemizde, bizim camimizde İtalya’nın, Fransa’nın, İspanya’nın kültürünü getirip, bizim kültürümüze dayatmanıza asla ve asla izin vermeyecek. Külliyede çaça, külliyede tango, külliyede Hint dansları istemiyoruz. Buradan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u uyarıyoruz. Bizler Ak gönüllü hanımlar olarak milli ve manevi değerlerimizi korumak adına çıktığımız bu yolda her zaman değerlerimizin arkasında duracağız. Ne pahasına olursa olsun bir daha külliyede dansa, tangoya, çaçaya asla ama asla müsaade etmeyeceğiz.”
 
Kaynak: Gazete Manifesto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu