Haberler

Akit’in hedef gösterdiği doçent: Demokrasi düşmanlarının sonuna kadar karşısındayım!

Yeni Akit’in ‘Devletten maaş alıp eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya çalışıyor’ homofobik başlığı ile hedef gösterdiği Doç. Dr. Selen Korad Birkiye ‘Hodri meydan gübre beyinliler! Ben ve benim gibiler, demokratik hakları sapkınlık olarak nitelendirmiyoruz’ dedi.

selen-korad-birkiye-1572AKP’nin yandaş medyası Yeni Akit, toplumun hassasiyetleri diyerek gerici-ahlakçı haberleriyle LGBTİ+’ları ve Onur Yürüyüşü’yle dayanışma gösterenleri hedef almaya devam ediyor.
Eşcinselliğe ‘sapkınlık’ diyerek homofobik ve ayrımcı haberler üreten tetikçi medya yayını Yeni Akit Gazetesi’nin “Devlet maaşıyla eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya çalışan Doç.Dr. Selen Korad Birkiye” başlığı ile öğretim üyesini hedef gösterdi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde hoca olan Doç.Dr. Selen Korad Birkiye’nin sosyal medya paylaşımlarını ve 14. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün güvenli bir biçimde gerçekleşme için toplanan imza kampanyasına katılmasını haberleştiren Akit gerici-ahlakçı ifadelerle homofobiyi meşrulaştırmaya çalışırken, “Toplumun ahlaki değerlerini hiçe sayan böyle bir öğretim görevlisinin halen görevine devam edip yüzlerce öğrenciye ders veriyor olması kafalarda soru işareti bıraktı” diyerek öğretim üyesini hedef gösterdi.
Akit’in yayınladığı habere karşın demokratik hakları savunmaktan vazgeçmeyeceğini söyleyen  Birkiye ise, “Yeni Akit en son beni hedef göstermiş! Hodri meydan gübre beyinliler! Ben ve benim gibiler, demokratik hakları sapkınlık olarak nitelendirmiyoruz” dedi.
‘Ha bu arada tabii ki “Gezici”yim’
Akit’in haberinde Birkiye’nin, ‘darbe girişimi’ olarak niteledikleri Gezi Direnişi’ne destek verdiği belirtilirken, AKP-Saray iktidarının Kürt illerindeki katliamlarını ‘İktidar uğruna şehirler dümdüz edildi’ sözleriyle eleştirmesini ise ‘devlete ihanet’ etmek olduğunu savundu.
Doç. Dr. Selen Korad Birkiye’nin açıklamasının tamamı ise şöyle:

Yeni Akit en son beni hedef göstermiş! Hodri meydan gübre beyinliler! Ben ve benim gibiler, demokratik hakları sapkınlık olarak nitelendirmiyoruz. Ötekileştirmeyi, nefret söylemini, bizden olmayan bu memleketten gitsin kafasında olmayı reddediyoruz. Ama kendi küçük beyninde her türlü katakulleyi yapanların, çocuklara tacizi, kadınlara, LBGT’ye şiddeti hoşgörenlerin, dini araç kullanıp parayı cukkalayanların, ölen insanlara sırf “karşı tarafta” diye sevinenlerin, güç yalakalarının, demokrasi düşmanlarının da sonuna kadar karşısındayım. Bundan da bir adım geri atmam. Ha bu arada tabii ki “Gezici”yim. Bundan da gurur duyarım. Hadi bakalım, gazanız mübarek olsun!

Kaynak: Sendika.Org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu