HaberlerYurttan Haberler

Akit Tv hedef gösterdi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundaklandı! #Korkmuyoruz

İstanbul Kadıköy’de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yangın çıktı. Yangının ardından sanat merkezinin bahçesinde şişe, ve çöp kovalarında plastik eldiven bulundu. Bir açıklama yapan Müjdat Gezen, sakallı bir kişinin benzin dökerek binayı ateşe verdiğini söyledi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Akit TV tarafından hedef gösterilmişti.

İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, Şehir Kahya Sokağı’nda bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin giriş kapısında yangın çıktı. Yangın, çevredekilerin fark edilmesi üzerine itfaiye ve polise bildirildi.
ŞİŞE VE PLASTİK ELDİVEN BULUNDU
Güvenlik önlemlerinin alındığı sokakta, ekiplerin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Soğutma çalışmalarını tamamlayan ekipler, olay yerinde yaptıkları incelemede sanat merkezinin bahçesinde şişe, çöp kovalarında da plastik eldiven buldu.
MÜJDAT GEZEN: SAKALLI BİR HERİF BENZİN DÖKÜP ATEŞE VERİYOR
Sözcü’ye konuşan Müjdat Gezen, “Bir kundaklama olayı. Görüntülerde de mevcut. Sakallı bir herif elinde benzin bidonu ile sokağa giriyor ve döküp ateşe veriyor. Polisin çalışması sürüyor. Umarım en kısa sürede aydınlatılır” açıklamasını yaptı.
AKİT TV HEDEF GÖSTERMİŞTİ
Müjdat Gezen ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi geçtiğimiz günlerde Akit TV’de hedef gösterilmişti. Kanalın sunucularından Ahmet Kezer, Müjdat Gezen’e hakaretler yağdırmış, “Şimdi kalkmış Müjdat Gezen Sanat Merkezi denen bi yerde sanat öğrettiğini iddia ediyor. Biraz bacak aç… Bunlara gönderdiğiniz çocuklarınız oradan nasıl çıkar” ifadelerini kullanmıştı.

Saldırı anı güvenlik kamerasından.


 
Şevket Çoruh saldırının ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ndeki son durumu Hilmi Hacaloğlu’na anlatıyor


Saldırının ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunları ve hali hazırda okuyan öğrencileri okulda buluştu.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden “İzmir Marşı” yükseliyor.

Müjdat Gezen bir basın açıklaması düzenledi. Saldırıya dair bilgileri ve saldırı anının görüntüsünü paylaştı.


 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu