Haberler

Akit hedef gösterdi Şehir Tiyatroları Ragıp Yavuz'u ihraç etti!

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Ragıp Yavuz memuriyetten ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal medya paylaşımları öne sürülerek atıldı.
Ragıp Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları’ndan ve memuriyetten atıldı. Tiyatro oyuncusu, yönetmen Ragıp Yavuz’un memuriyetten çıkarılmasına gerekçe olarak sosyal medya paylaşımları gösterildi. Ragıp Yavuz karara, “Elbette devrimci ve sosyalistim!… Babam DİSK Anadolu Yakası Genel Merkez Organizatörü’ydü… Grev çadırlarında büyüdüm… Ne adıma ihanet ederim, ne faşizmle olan kavgama… Benim için onurdur!” şeklinde tepki gösterdi.
Ragıp Yavuz Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “31 Ağustos 2016 itibariyle İ.B.B Teftiş ve Yüksek Disiplin Kurullarının; Sosyal Medyayı Kullanarak, “Şehir Tiyatroları’nı siyasi ve ideolojik çekişme ve çatışmaların odağı haline getirdiğim suçlamasıyla açtığı iki soruşturmada verdiğim savunmalar ‘yok’ sayılarak ve aynı 12 Eylül 1980 askeri faşist cunta döneminde de yaşadığım ‘Özlük haklarım gasp edilerek develet memurluğundan ihraç edilmeme ve bir yönetmeni olmaktan gurur duyduğum Şehir Tiyatroları’ndan ‘kovulmama karar verildi.” dedi.
Ragıp Yavuz’un paylaşımı şöyle:
ragipyavuzzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu