Haberler

7. Malatya Uluslararası Film Festivali iptal edildi!

Bu yıl 4-10 Kasım 2016 arasında gerçekleştirilmesi planlanan Malatya Uluslararası Film Festivali, iptal edildi. Hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan festival, Malatya Valiliği’nin aldığı ani bir kararla bu sene gerçekleştirilmeyecek.
Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali, bu sene yapılmayacak.
Malatya Valiliği, aldığı ani bir kararla bu yıl ki festivali gerçekleştirmeyecek. 6 yıldır yapılan ve artık geleneksel hale gelen festival, bu yıl 04 – 10 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecekti.
Malatya Valiliği’nin festivalin iptaliyle ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.
Hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan festival için film başvuruları başlamış ve yarışacak filmler belli olmuştu.
Hatta Malatya Film Festivali’nin kendi web sitesinde bu konuda duyurular yapılmış, bu yıl festivalde Halil Ergün ve Hülya Darcan “Onur Ödülü”ne değer görülmüştü. Emek Ödülü ise bu yıl Yeşilçam’ın sesi Belkıs Özener’e verilecekti.
İki sanatçı da ödülünü 4 Kasım 2016’da alacaktı.
Kaynak: CNNTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu