DünyadanHaberler

3 gün sürecek olan ‘Playbill Sanal Tiyatro Festivali’ ile tiyatro deneyimini çevrimiçi hale getirmek için en son teknoloji kullanılacak

Canlı tiyatro deneyimini çevrimiçi hale getirmek için en son teknolojiyi kullanacak olan Playbill Sanal Tiyatro Festivali için başvurular başladı.

Broadway Theatre Studio, özellikle Ağustos ayında çevrimiçi performans için özel olarak hazırlanan ve Playbill sitesi üzerinden yayınlanacak bir festival düzenliyor.

Playbill Sanal Tiyatro Festivali‘nin sonunda seyircilerin oylarıyla belirlenecek olan 2 tiyatro oyununa 1.500 $ (10 bin TL) nakit ödül verilecek.

Playbill Başkan Yardımcısı ve Baş Dijital Sorumlusu Alex Birsh, “İzleyiciler tiyatroya gelemese de, Playbill tiyatroyu izleyicilere getirmeye kararlı.” diyor.

Festivali izlemek isteyen seyirciler 2,99 $ karşılığında bilet alacak ve her biletin 1$’ı Covid-19 salgını nedeniyle zarara uğrayanlar için oluşturulan “Aktörler Fonu”na aktarılacak.

Festivalde gösterilecek oyunların gösterimleri canlı performans olacak ancak burada ekiplerin yan yana olmaları değil yaratıcılığın gösterilmesi isteniyor.

Festivale katılan tiyatrolar önümüzdeki hafta duyurulmaya başlayacak.

Başvurular 19 Haziran’da sona erecek.  Ne yazık ki başvurular sadece ABD üzerindeki tiyatrolardan kabul ediliyor.

PLAYBILL VTF LIVE   adı verilen festivalin 7 – 9Ağustos tarihleri arasında başlaması planlanıyor

Festival hakkında daha fazla bilgi almak ya da bilet satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu