27 Mart

#27MartDünyaTiyatroGünü Musab Ekici / 27 Mart Mesajı;

27 Mart Dünya Tiyatro Günü, sanırım sadece tiyatronun ve o işle iştigal edip ondan keyif alanların bayramıdır. Fakat ‘sanırım’ demeden emin olarak söyleyebileceğim, bizler için bu bayramın manası, her bayramımızda sokaklardan eğlence ve fikir sanat taşırıp insanları kendimize uydurarak onlardan bir tebessüm almaktır.
Geçtiğimiz yıllar içerisinde her 27 Mart gününe müthiş bir hazırlık içerisinde bulunmuş ve günü gelince de doyasıya yaşamıştık, güzel bir fotoğrafımız vardı; orada burada pantomim yapanlar, köşe başlarında bir dünya kurup ayaküstü bir sürprize yakalanmış ya da hevesle evlerinden çıkıp gelmiş herkesi o dünyaya bir adım attırıp bir an olsun her şeyden süzülüp keyiflerince yaşamalarını sağlayanlar, müzik yapıp yücelenler ve onlara ayak uyduran dansçılar, o ritmik yürüyüşler… Hepsi çok kıymetli ve candandı. Bizler için kıymetiyse, samimiydi. Bu bayram bizlerin çabasıyla tiyatro bayramı değil, her şeyin bayramı oldu. İşte asıl güzel olan şey de buydu.
Bu 27 Mart’ta hevesle ortaya çıkardığımız güzel geleneğimize sahip çıkarak, sezonun her anında aynı tadı yakalayamasak da insanlarımızı ve meslektaşlarımızı; bizleri, birbirimize bağlayan bir akide oluşmasını temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu