Haberler

21 yıllık tiyatro zor günler geçiyor.

21 yıllık Mask-Kara Tiyatrosu zor günler geçiriyor. Fatih Aksaray’da bulunan 240 koltuklu Su Gösteri Sanatları Sahnesi’ni kapatmamak için tüm oyunlarına blok satışlar düzenleyerek seyircisiyle buluşmaya hazırlanana tiyatro, tüm seyircilerine ve tiyatroseverlere “Tiyatrona Sahip Çık!” diye seslendi.
TİYATRO VE SİNEMA DÜNYASINA BİR ÇOK OYUNCU YETİŞTİRDİ
1994 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana elliye yakın oyun sahneleyen Mask-Kara Tiyatrosu, oyunlarını başta İstanbul olmak üzere ülkenin birçok yerinde sergiledi. Defalarca uluslararası festivallere katıldı.
2
Ülke tiyatrosuna, İstanbul Fatih-Aksaray’da bulunan 240 koltuklu ‘Su Gösteri Sanatları Sahnesi’yle birlikte önümüzdeki yıl 5.si gerçekleştirilecek olan “Küçük Harfler Büyük Düşler” adında Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali’ni kazandıran Mask-Kara Tiyatrosu, aynı zamanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek aylık yayın yapan 32 sayfa, 5 bin tirajlı ‘Tiyatro Gazetesi’ni yayınladı. Tiyatro Gazetesi, 1 Aralık 2014’te başlattığı “ANADOLU TİYATRO ÖDÜLLERİ” ile her yıl kişi veya kurumlara ödül veriyor.
‘TİYATRONA SAHİP ÇIK’ ÇAĞRISI
1
Böylesine çalışmalara imza atan Mask-Kara Tiyatrosu, zor bir dönemden geçiyor.
Son iki yıldır birçok tiyatro ile birlikte haksız ve adaletsiz bir uygulamaya maruz kaldıklarını belirten tiyatro yetkilileri, tiyatroseverlere şöyle sesleniyorlar:
“Kültür Bakanlığı’nın yarattığı bu haksız, adaletsiz ve eşitsiz tutum maalesef tiyatromuzun, sahnemizin varlığını tehdit ediyor. 20 yıllık serüvenimizde birçok zorlukla karşı karşıya kaldık ama seyircimizin desteğiyle perdemizi her daim açık tuttuk. Oyunlarımızı oynamaya hiç ara vermedik. Çok para kazandık. Çok battık. Ama her defasında işini en iyi yapmaktan geri durmadık. Yine zorlu bir sürecin içerisindeyiz ve bir kez daha, tek tek biriktirdiğimiz seyircilerimize ‘Tiyatrona Sahip Çık!’ diye sesleniyoruz. Çünkü biliyoruz ki yaptığımız her işte yanımızda olan seyircimiz bizi yine yalnız bırakmayacak ve aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz.”
Mask-Kara Tiyatrosu, 240 koltuklu Su Gösteri Sanatları Sahnesi’ni kapatmamak için bir kampanya başlatarak; tüm oyunlarına blok satışlar düzenleyip seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
MASK-KARA TİYATROSU OYUN TAKVİMİ:
Kuraklık ve Yalan: 22 Ocak Perşembe Saat 20.00, 29 Ocak Perşembe Saat 20.00
Karahindiba: 23 Ocak Cuma Saat 20.00, 30 Ocak Cuma Saat 20.00
Salpa: 24 Ocak Cumartesi Saat 20.00, 31 Ocak Cumartesi Saat 20.00
Ah Bu Hayat: 25 Ocak Pazar Saat 20.00, 1 Şubat Pazar Saat 20.00
ÇOCUK OYUNLARI
Sen Ben Yok Biz Varız: 24 Ocak Cumartesi Saat 13.00
Kahramanlar Kumpanyası: 25 Ocak Pazar Saat 13.00
Ayı Yogi: 31 Ocak Cumartesi Saat: 13.00
Fırtına: 1 Şubat Pazar Saat: 13.00
Su Gösteri Sanatları Sahnesi
Adres: İskenderpaşa Mah. Vezirçeşme Sok. No:3/A Fatih-İstanbul (Pertevniyal Lisesi arkası)
Tel: (0 212) 621 81 87
Şenol Çarık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu