HaberlerYurttan Haberler

21. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasım’da perdelerini açıyor

Festivalde, iki hafta boyunca, yurtdışından 6, Türkiye’den 13 oyun ve yan etkinlikler, 18 farklı mekânda tiyatroseverlerle buluşacak. Festival programındaki tüm öğrenci biletleri 10 TL’den satışa sunulacak.
21. İstanbul Tiyatro Festivali, 13-26 Kasım tarihleri arasında, zengin bir programla tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
İlk kez 1989 yılında gerçekleştirilen, yerli ve yabancı tiyatro, dans ve performans topluluklarının izleyiciyle buluştuğu uluslararası bir etkinlik olan İstanbul Tiyatro Festivali, 2002 yılından beri iki yılda bir Mayıs ayında düzenleniyordu. Festival bu sene yıllık seyrine geri dönüyor ve iki hafta boyunca ulusal ve uluslararası, klasik ve çağdaş yorumları izleyiciler ile buluşturuyor.
21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yurtdışından 6, Türkiye’den 13 olmak üzere 19 tiyatro dans ve performans topluluğunun 55 gösterisinin yanı sıra yan etkinlikler programında bulunan okuma tiyatrosu, söyleşi ve kitap tanıtımları, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilerek.
Festivalin Uluslararası Konukları 
21. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl yurtdışından 6 tiyatro ve dans topluluğunu konuk ediyor. Festivalde Antik Yunan tiyatrosunun efsanevi yönetmeni Theodoros Terzopoulos’un kurucusu ve yönetmeni olduğu Attis Tiyatrosu,  yedi yıl aradan sonra Bir Dahailebu yıl Onur Ödülü’nü alacak kural tanımayan koreografileriyle dünya çapında ses getiren Fransız koreograf Angelin Preljocaj ise son eseri Fresk ile izleyicilerle buluşacak. Shakespeare’in ölümsüz oyunu III. Richard ise çağdaş tiyatro sahnesinin en heyecan verici isimlerinden Thomas Ostermeier’in yorumuyla sahnelenecek.  Festival seyircisinin 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenen Hamlet’teki performansıyla hatırlayacağı Lars Eidinger, III. Richard karakteriyle izleyenleri yine büyüleyecek. Festival programında ayrıca İtalyan katılımcı tiyatro topluluğunun hem çocukları hem de büyükleri dünyaya kelebeklerin gözünden bakmaya davet ettiği Kelebekler, Portekizli yönetmen Pedro Penim’in 2017’den başlayarak bir melankoli atlasının kılavuzluğunda zamanda yolculuğa çıkaran performansı Önce ve Lübnan asıllı Kanadalı oyun yazarı ve yönetmen Wajdi Mouawad’ın hem yazıp hem yönettiği hem de oynadığı, Mouawad’ın kişisel arayışına dair duygu yüklü bir oyun olan Yalnız yer alıyor.
Festivalin Yerli Yapımları
21. İstanbul Tiyatro Festivali programında Türkiye’den 13 yapım yer alıyor. Festivalin ilk oyunu çağdaş tiyatro sahnemizin dikkat çekici yönetmenlerinden Serdar Biliş’in güncel yorumu ile Çehov klasiği MartıPürtelaş Tiyatro prodüksiyonu ve güçlü oyuncu kadrosuyla seyircisiyle buluşacak. 21. İstanbul Tiyatro Festivali programında B Planı prodüksiyonu Sami Berat Marçalı’nın yazıp yönettiği öteki olmak, göçmenlik ve iletişim meseleleri çevresinde kurguladığı oyunu YuvaSemaver Kumpanya’dan yönetmen Volkan M. Sarıöz’ün rejisiyle Herman Koch’un aynı adlı romanından uyarlanan Akşam Yemeği, Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndan Ceren Ercan’ın yazdığı ve Yelda Baskın’ın yönettiği Seni Seviyorum Türkiye ve Shakespeare ile oyunlar oynamayı seven Kemal Aydoğan’ın yönetiminde Fırtına da sahneleniyor.
Festival programında ayrıca; İsviçreli oyun yazarı Friedrich Dürrenmatt’ın yazdığı, usta tiyatrocu Ahmet Mümtaz Taylan yönetmenliğinde DasDas Sahne prodüksiyonuyla Uyarca, tiyatromuzun büyük ustası Genco Erkal’ın yönettiği ve çağın en can yakıcı derdine değinen Göçmenleeeer, Galata Perform’un yerli tiyatro yazınına yeni soluklar kazandırdığı Yeni Metin Yeni Tiyatro projesinin bir ürünü olan When In Rome Mesut Arslan’ın şaşırtıcı rejisiyle, işlerinde bedenin olanaklarını araştıran, yeni nesil tiyatronun başarılı isimlerinden yönetmen Mirza Metin’in tasarlayıp yönettiği Şermola Performans yapımı olan Panopticon yer alıyor. Çağdaş dans sanatçısı Canan Yücel Pekiçten; konsepti ve koreografisi kendisine ait olan performansı All About The Heart ileüç farklı operaya konu olmuş üç kadın karakterin öyküsünü bildiğimizin ötesinde bir yorumla sahneye taşırken, çalışmalarını beden, ses ve ritim ilişkisi üzerine yoğunlaştıran çağdaş dans ikilisi Taldans ise, ilk Rus fütürist operası Güneşin Zaptı’nı festival seyircisiyle buluşturuyor. Türkiye edebiyatının insanın karanlık tarafını anlatan derin ve sessiz ustası Nahid Sırrı Örik’in, bugüne dek hiç sahnelenmeyen yapıtı İhanet Ankara Devlet Tiyatroları tarafından Özen Yula yönetiminde sahneleniyor. Zorlu Holding’in düzenlediği Bir Hayal Bir Oyun yarışmasının kazananı dokuz yaşındaki Gökhan Kızıklı’nın sınır tanımayan hayalleri, Serdar Saatman’ın uyarlaması, Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini üstlendiği Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun yapımı Karton Şehirsahneye taşınıyor.
Festivalin Yan Etkinlikleri
21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gösterilerin yanı sıra 10’nun üzerinde okuma tiyatrosu, söyleşi ve kitap tanıtımları, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları da ücretsiz gerçekleştirilecek.
Antik Yunan tiyatrosunun yaşayan efsanesi, Attis Tiyatrosu’nun kurucusu ve yönetmen Theodoros Terzopoulos, Dionysos’un Dönüşü kitabının da tanıtılacağı bir söyleşi ve Küreselleşme Çağında Oyuncu başlıklı panelde izleyiciyle bir araya gelecek. Yönetmenin festival kapsamında sahnelenecek ve bir üçlemenin son halkası olan Bir Daha eserinin ilk oyunları olan Alarme ve Amor’nun beyazperde gösterimleri de yapılacak.
Yan etkinlikler kapsamında İsveçli yönetmen ve oyun yazarı Mattias Andersson tarafından kaleme alınan İyi Davranışlar’ın okunacağı, Yiğit Özşener yönetmenliğinde bir okuma tiyatrosu ve ardından yazarın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek. Yan etkinlikler programında ayrıca dans ve performans sanatçısı Tuğçe Tuna ve İsveçli yönetmen, dramaturg ve müzisyen Johan Petri ve Türkiye Eleştirmenler Birliği işbirliğinde birer atölye çalışması, Festivalin onur ödülü sahibi Angelin Preljocaj’ın çağdaş yorumu ile sahneye koyduğu Blanche Neige’in ve Oliver Assayas tarafından Preljocaj yapıtı Eldorado’nun prova sürecinde çekilen belgesel Eldorado/Preljocaj’ın gösterimleri, Studio Oyuncuları’nın kurucusu ve çok sayıda başarılı oyuncunun “hoca”sı Şahika Tekand’dan bir ustalık sınıfı ve “Türkiye ve Avrupa’da Çocuklar İçin Kültür ve Sanat” başlıklı bir söyleşi yer alıyor.
Uluslararası Tiyatro Profesyonellerine Yönelik Etkinlikler
Festival kapsamında yerli tiyatro sahnesinin başarılı örneklerinin yurt dışında farklı festivallerin ve kurumların programlarında yer almasını ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla ilk kez 2014’te düzenlenmeye başlayan “Uluslararası Platform” 2017 yılında da devam edecek. Bu yıl İstanbul Tiyatro Festivali uluslararası konuklarını iki farklı tarihte ağırlayacak. İlk buluşma İstanbul Tiyatro Festivali ve Corner in the World X bomontiada ALT işbirliğiyle 16-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fransa’dan ONDA Kurumu’nun desteği ile çok sayıda tiyatro profesyoneli festival programından bir bölümü izleme fırsatı bulacak. İkinci profesyonel buluşma ise 23-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.
 

Fetival Programı:

 

BİR DAHA

14 – 15 Kasım Salı 20:30

Moda Sahnesi

ATTIS THEATRE
Yöneten ve Sahne Tasarımı: Theodoros Terzopoulos Sahne Kompozisyonu: Theodoros Terzopoulos(Thomas Tsalapatis’in şiirinden uyarlanmıştır) Müzik: Panagiotis Velianitis Işık Tasarımı: Theodoros TerzopoulosKonstantinos Bethanis Kostüm Tasarımı: LOUKIA Sahne Yerleştirme: Charalampos Terzopoulos Prodüksiyon Sorumlusu: Maria Vogiatzi Oynayanlar: Sophia HillAntonis Myriagkos
Theodoros Terzopoulos’un İstanbul Tiyatro Festivali çerçevesinde gerçekleştireceği diğer etkinlikler için lütfen yan etkinlikler bölümüne bakınız.
Yunanca; Türkçe üstyazılı.
İstanbullu tiyatroseverler Terzopoulos’u 1990 yılında, AKM’de iki gün üst üste sahnelenen Evripides yorumu Bakkhalar ile tanıdı. O günden beri yönetmenin İstanbul’a her uğrayışı, Türkiye’deki tiyatro evrenini derinden etkileyerek tiyatro için cesaret kaynağı oldu. İstanbul Tiyatro Festivali de bir ilkini Terzopoulos’la yaşamış, 1999 yılında ilk defa, uluslararası bir yapımın ortak yapımcılığını Herakles Üçlemesi’ne sunduğu destekle gerçekleştirmişti. Yaşarken klasikleşen Terzopoulos, yedi yıl aradan sonra Bir Daha ile yeniden festivalin konuğu. Bir Daha, Terzopoulos’un kurucusu ve yönetmeni olduğu Attis Tiyatrosu’na 30. yıl armağanı; kumpanyanın hiçbir zaman taviz vermediği çizgisinin bir temsili ve Alarme ile başlayıp Amor ile devam eden üçlemenin son halkası. Attis Tiyatrosu’nun iki eşsiz oyuncusu Sophia Hill ve Antonis Myriagkos ellerinde tuttukları ve oyun ilerledikçe doğal uzantıları haline gelen devasa usturalarla, yok oluş haricinde hiçbir şeyin galip gelemeyeceği tükeniş anına kadar birbirlerini yaralamaya çalışıyor. Nefes kesici bir erotizmin sınırlarında dolaşan performans; tutkulu birleşme ve takip eden yıkımla açığa çıkan enerjisiyle, tiyatronun camdan duvarını kırarak seyirciyi tepeden tırnağa kuşatıyor.
Yaklaşık 55’ sürer; ara yoktur.
Oyun Sonrası: Theodoros Terzopoulos ile söyleşi (14 Kasım)
 
 
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]  

III. RICHARD

Zorlu PSM Drama Sahnesi

17 Kasım Cuma 20:00
18 Kasım Cumartesi 15:00

SCHAUBÜHNE BERLIN
Yazan: William  Shakespeare Çeviren ve Uyarlayan: Marius von Mayenburg Yöneten: Thomas Ostermeier Sahne Tasarımı: Jan Pappelbaum Kostüm Tasarımı: Florence von Gerkan Kostüm Tasarımı (İşbirliği): Ralf Tristan Scezsny Müzik: Nils Ostendorf Video Tasarımı: Sébastien Dupouey Dramaturji: Florian Borchmeyer Işık Tasarımı: Erich Schneider Kuklalar: Ingo Mewes, Karin Tiefensee Kukla Eğitmenleri: Susanne Claus, Dorothee Metz Dövüş Koreografisi: René Lay Oynayanlar: Lars Eidinger (III. Richard), Moritz Gottwald (Buckingham Dükü), Eva Meckbach (Elizabeth), Jenny König (Lady Anne), Sebastian Schwarz (Lord Hastings, Brakenbury ve Sir Richard Ratcliff), Robert Beyer (Sir William Catesby, Kraliçe Margaret ve İlk Katil), Thomas Bading (Edward, Londra Belediye Başkanı ve İkinci Katil), Christoph Gawenda (Clarence, Marki Dorset, Lord Stanley ve Galler Prensi) Laurenz Laufenberg, Bernardo Arias Porras (Kont/Lord Rivers ve York Dükü -kukla-), Thomas Witte (Davul)
Almanca; Türkçe üstyazılı.
Tiyatro tarihinin gelmiş geçmiş en cani kralı III. Richard’dan bir punk yıldızı ve sivri dilli bir komedyen yaratmak kimin aklına gelirdi? Günümüz tiyatrosunun kışkırtıcı ve sınır tanımayan yönetmeni Thomas Ostermeier; Shakespeare’in ölümsüz karakterinin hiç olmadığı kadar enerji dolu, sıradışı ve güncel portresiyle, dünya sahnelerini kasıp kavurduktan sonra İstanbul Tiyatro Festivali’ne konuk oluyor.
Ostermeier, gösterişli kıyafetleriyle zevk düşkünü York soylularını, Richard’ın başlarına saracağı felaketten bihaber, çürümeye yüz tutmuş sıvadan bir dekor içinde çıkarıyor sahneye. Öte yandan, ünlü Alman oyuncu Lars Eidinger’in ustalıkla canlandırdığı Richard, çarpık bacakları, kambur sırtı, tellerle kaplı dişleriyle içinde bulunduğu toplumun aşağılamalarına karşı büyük bir yıkımın planlarını yapıyor. Kendi ailesi dahil herkesin hayatına mal olacak kurnaz zaferleriyle dinmeyen nefretini, nihayetinde en ezeli düşmanı olan kendisine yöneltiyor. Ostermeier’in “kötülük üzerine bir deneme” olarak nitelendirdiği oyunu, seyirciyi de cinayete ortak etmekten çekinmiyor. Ostermeier’in yönetimindeki ünlü Schaubühne topluluğunun Shakespeare’in Globe Theatre’ını andıran sahne tasarımı, Almanca nesir şiire titizlikle aktararak sadeleştirdikleri metni ve yüksek voltajlı canlı müzikleriyle III. Richard, bu yılki festivalin köşe taşlarından.
Yaklaşık 165’ sürer; ara yoktur.
Oyun Sonrası: Yönetmen ve oyuncuların katılımı ile söyleşi (17 Kasım)

Biletler 300, 200, 100, 60 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

FRESK

Zorlu PSM Ana Tiyatro

18 Kasım Cumartesi 20:30

BALLET PRELJOCAJ
Prodüksiyon: Ballet Preljocaj Ortak Yapımcılar: Grand Théâtre de Provence, Maison des Arts de Créteil, Théâtre de la Ville – Paris / Chaillot – théâtre national de la danse, Scène Nationale d’Albi, National Taichung Theater (Taïwan)
Koreografi: Angelin Preljocaj Müzik: Nicolas Godin Kostüm Tasarımı: Azzedine Alaïa Sahne Tasarımı ve Videolar: Constance Guisset Studio Işık Tasarımı: Éric Soyer Asistan, Sanat Yönetmeni Yardımcısı: Youri Aharon Van den Bosch Kaya İnişi Eğitmeni: Natalia Naidich Koreoloji Uzmanı: Dany Lévêque
Gösterinin ardından Angelin Preljocaj’a Onur Ödülü sunulacaktır.
Daimi finansal desteğiyle Culture and Communication Ministry – DRAC PACA, Provence-Alpes-Côte d’Azur Region, Département of the Bouches-du-Rhône, Métropole Aix-Marseille Provence / Territory of the Pays d’Aix, City of Aix-en-Provence.
Bireysel, kurumsal desteği ve özel ortaklığıyla Groupe Partouche – Casino Municipal d’Aix-Thermal
İstanbul Tiyatro Festivali, senelik seyrine geri dönüşünü, kural tanımayan koreografileriyle dünya çapında ses getiren Fransız Angelin Preljocaj’ın son yapıtı Fresk’i ağırlayarak taçlandırıyor. Hem klasik bale hem de çağdaş dans eğitimi almış ender koreograflardan biri olan Preljocaj, bu kez koreografisini bir Çin masalının üzerine inşa ediyor. Fresk, yorgun düşmüş iki seyyahın, yolda karşılaştıkları bir keşişin onları kadınlarla süslü bir duvar resmini görmeye davet etmesi üzerine çıktıkları serüveni, kabına sığmayan bir yorumla aktarıyor. Evvel zamanda Çin’de bir resme doğru yapılan bu sembolik yolculuk, günümüz dünyasında sanatın gücünü yücelten bir başyapıta hayat veriyor. Teknolojinin büyüsüne kapılıp giden bir dünyada resim sanatına adanmış güncel bir bale ancak koreograf Preljocaj’ın ellerinden çıkabilirdi. Elektronik müzik ikilisi Air’in bir yarısı Nicolas Godin’in besteleri ve ünlü moda tasarımcısı Azzedine Alaïa’nın imzasını taşıyan kostümleriyle müzikten bir heykele dönüşen Fresk, masalsı, baş döndürücü ve meditatif bir hareket deneyi. Aynı zamanda sert, cesur, çağdaş ve sorgulayıcı bir dans gösterisi… Baleye ve modern dansa ilgi duymadığınızı düşünüyorsanız Fresk’le birlikte fikirleriniz baştan aşağı değişecek.
Yaklaşık 80’ sürer; ara yoktur.
Desteğiyle Teatroskop, FranceDanse Orient-Express (Teatroskop, Institut Français, Fransa Kültür Bakanlığı, Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından başlatılan bir programdır.)

Biletler 200, 150, 120, 90, 60 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

KELEBEKLER

Zorlu PSM Stüdyo

21 Kasım Salı 20:00
22 Kasım Çarşamba 20:00
23 Kasım Perşembe 20:00
24 Kasım Cuma 20:00
25 Kasım Cumartesi 11:00
25 Kasım Cumartesi 14:00
25 Kasım Cumartesi 17:00
26 Kasım Pazar 11:00
26 Kasım Pazar 14:00
26 Kasım Pazar 17:00

COMPAGNIA TPO
Ortak Yapımcılar: Compagnia TPO, Teatro Metastasio di Prato
Yöneten: Davide Venturini, Francesco Gandi Koreografi: Anna Balducci, Piero Leccese Görsel Tasarım: Elsa Mersi Bilgisayar Tasarım: Rossano Monti Ses Tasarımı: Spartaco Cortesi Dış Ses: Tilbe SaranKostüm Tasarımı: Loretta Mugnai Aksesuvar Tasarımı: Valerio Calonego, Livia Cortesi, Gregory Petitqueux Senaryo Desteği: Stefania Zampiga
+4 yaş için uygundur.
Önemli Not: 4–7 yaş arası çocuklar, etkinliğe bir yetişkin eşliğinde katılabilirler.
Sahne düzeni nedeniyle seyircilerin performans salonuna girmeden önce ayakkabılarını çıkarmaları gerekecektir.
Dünyaya bir kelebeğin gözlerinden bakmak ister miydiniz? Sahnede sanatçılarla birlikte renklerin, seslerin ve ışıkların da dans ettiği Kelebekler ile İtalyan katılımcı tiyatro topluluğu TPO, sizi kelebeklerin ışıltılı dünyasına davet ediyor. Mekânın başkarakter olduğu bu oyunda dansçılar, yere ve duvarlara yansıtılan ışıklar, renkli görüntüler ve bir yağmur ormanındaymış hissi veren seslerle birlikte, kelebeklerin mucizevi yaşam döngüsünün öyküsünü anlatıyor. Bu benzersiz aile etkinliğinde sahnede zarif, naif ve zevkli bir dünya kuruluyor. Küçük seyirciler de oyunun farklı bölümlerinde bu dünyayı tüm bedenleriyle keşfetmek üzere sahneye davet ediliyorlar. Görüntü ve seslerle oynayan çocuklar performansın bir parçası olurken aynı zamanda hayal güçlerini besleyecek, benzeri olmayacak bir deneyim yaşıyorlar. Disiplinlerarası bir anlayışla farklı teknolojiler kullanarak yeni tiyatro deneyimleri yaratan TPO’nun, her yaştan seyircinin içinde kelebekler uçuşturacak bu performansını kaçırmayın.
Yaklaşık 50’ sürer; ara yoktur.

Biletler 60 TL | Öğrenci, Çocuk 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

ÖNCE

Moda Sahnesi

22 Kasım Çarşamba 20:30
23 Kasım Perşembe 20:30

Ortak Yapımcılar: DeVIR / CAPa
Yazan ve Yöneten: Pedro Penim Işık Tasarımı: Rui Monteiro Video Tasarımı: Jorge Jácome Yapım Yönetmeni: Bernardo de Lacerda Prodüksiyon: Bruno Reis, Teatro Praga Oynayanlar: Bernardo de Lacerda, Frederico Serpa, Pedro Penim
İşbirliğiyle Encontros de Novas Dramaturgias (Teatro Gil Vicente, Coimbra), Festival Temps d’Image (Lisbon), Teatro Praga (Portekiz Kültür Bakanlığı’nın finansal katkılarıyla)
Bu performans 3. Encontros do DeVIR Festivali / CAPa tarafından sipariş edilmiş ve Encontros de Novas Dramaturgias (Coimbra) ve Teatro Praga’nın işbirliğiyle sahnelenmiştir.
+12 yaş için uygundur.
İngilizce; Türkçe üstyazılı.
İstanbul ve Lizbon’da benzer anlamlar taşıyan iki sözcük çalınır kulaklara: Melankoli duygusuna, acı veren şimdiki anın inkârına, pek çok kültürde rastlanan yitip gitmiş bir mutluluğa duyulan özleme işaret eden ve de çoğunlukla bir tespit olarak dile getirilen hüzün ve saudade. Buenos Aires’de bu his mufa, Moskova’da toska, Memphis’de blues, Wales’de hiareth, Torino’da mestizia adını alır, ancak başka hiçbir yerde Portekiz ve Türkiye’de olduğu kadar yaygın bir tesiri yoktur bu sözcüklerin. Portekizli yönetmen Pedro Penim, iki yıl önce İstanbul’a taşındığında şehirdeki bu duygu durumunun etkisi altında kaldı. Onu İstanbul’dayken evinde hissettiren bu sözcükler, yönetmene bu iki duygu durumu arasındaki benzerlik hakkında yazmak için esin kaynağı oldu. Lizbon ve İstanbul’a hâkim olan bu duygu, İskenderiye’nin iç sıkıntısından Prag’ın ürpertisine, Glasgow’un kasvetinden Boston’ın umursamazlığına, ihtişamlı bir geçmişe özlem duyulan, şimdiki zamanın gerilimlerine tarihin dehlizlerinde yanıt aranan pek çok başka yerde de kendini gösterir. Önce, seyirciyi 2017’den başlayarak bir melankoli atlasının kılavuzluğunda zamanda yolculuğa davet eden bir performans.
Yaklaşık 45’ sürer; ara yoktur.

Biletler 90 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

YALNIZ

Zorlu PSM Drama Sahnesi

24 Kasım Cuma 20:30
25 Kasım Cumartesi 15:00
25 Kasım Cumartesi 20:30

LA COLLINE-THÉÂTRE NATIONAL
Ortak Yapımcılar: Au Carré de L’Hypoténuse, Abé Carré Cé Carré Compagnies de Création, Espace Malraux Scène Nationale de Chambéry et de La Savoie, Le Grand T théâtre de Loire-Atlantique, Théâtre 71 Scène Nationale de Malakoff,Comédie de Clermont-Ferrand Scène Nationale, Théâtre National de Toulouse-Midi Pyrénées, Théâtre d’Aujourd’hui-Montréal
Yazan, Yöneten ve Oynayan: Wajdi Mouawad Sahne Tasarımı: Emmanuel Clolus Işık Tasarımı: Éric Champoux Orijinal Müzik: Michael Jon Fink Yönetmen Yardımcısı: Irène Afker Dramaturji: Charlotte Farcet Kostüm Tasarımı: Isabelle Larivière Ses Tasarımı: Michel Maurer Video Prodüksiyon: Dominique Daviet Sanatsal İşbirliği: François Ismert Dış Sesler: Nayla Mouawad (Leyla), Michel Maurer (Profesör Rusenski), Isabelle Larivière (Kitapçı), Robert Lepage (Kendisi), Abdo Mouawad (Baba), Éric Champoux (Doktor)
Fransızca; Türkçe üstyazılı.
Tez savunma aşamasındaki Montrealli bir öğrenci olan Harwan, bir dizi sıradan olayın ertesinde, gece St. Petersburg’daki Hermitage Müzesi’nin bir odasında kilitli kalır. İki bin yıldan uzun sürecek bu gece Harwan’ın içinde var olan onlarca şeyin derin katmanları arasında unutulup gitmiş anadilinin başucunda son bulacaktır. Wajdi Mouawad her şeyin yabancı bir dilde işlediği hallerde anadilin akıbetine dair merak uyandıran bir soru atıyor ortaya. Senin eskiden olduğun kişiye dönüşen bir başkası varsa nasıl bir yol izlersin? Bu yol bedenle, sesle ve varlıkla çok yakından bağlantılıdır; sadece yazar-yönetmen solo bir performansla meselenin özüne inebilir.
Wajdi Mouawad’ın çocukluğu Lübnan’da, ilk gençliği Fransa’da ve yetişkinliğinin ilk yılları Québec’te geçti; şu anda ise Fransa’da yaşıyor. Çağdaş oyunların ve klasiklerin yanı sıra kendi metinlerinin de uyarlama ve sahnelemelerini gerçekleştirdi. 2009 yılında sanatçısı olduğu Avignon Festivali için Littoral, Incendies, Forêtsve Ciels oyunlarından Le Sang des Promesses’i yarattı. 2011’de Temps’i yaratmasının ardından 2015 yılına kadar kendini Sofokles’in yedi trajedisini ele almaya adadı. 2008’de Yalnız ve 2014’te Soeurs’u yarattıktan sonra şimdi de Domestic başlıklı oyun serisinin sonraki bölümleri üzerinde çalışıyor. Nisan 2016’da Paris’teki La Colline Ulusal Tiyatrosu’nun direktörlüğüne getirildi.
Yaklaşık 120’ sürer; ara yoktur.

Biletler 150, 90, 75, 60 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

MARTI

Zorlu PSM Stüdyo

13 Kasım Pazartesi 20:30
14 Kasım Salı 20:30
15 Kasım Çarşamba 20:30

PÜRTELAŞ TİYATRO
Yazan: Anton Çehov Türkçe Versiyon: Sami Özbudak Yöneten: Serdar Biliş Sahne ve Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş Müzik: Çiğdem Erken Koreografi: Tuğçe Tuna Işık Tasarımı: Cem Yılmazer Video: Ezgi Kaplan Ses Eğitimi: Susan Main Kast: Banu Kuruoğlu Oynayanlar: Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı, Cem Cücenoğlu
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
Hayata, aşka, sanata ve bizzat kendilerine dair bir arayışın içinde durmaksızın debeleniyor “Çehov insanları”… Bir Çehov klasiği ve tiyatro sahnelerinin ölümsüz metni Martı, Serdar Biliş’in güncel yorumuyla karşımızda. Oyun karakterleri, aradan geçen 120 yılı aşkın tarihe rağmen, günümüzün “arada kalmış, bir türlü harekete geçemeyen” insanıyla aynı dili konuşuyorlar. Serdar Biliş’in yönetiminde, yapıtın absürd tadını da es geçmeyen bir Martı izleyecek; insan ruhunu en derinlerine kadar görmekte mahir olan Çehov’a da bugünden bir selam yollayacağız.
Yaklaşık 100’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

YUVA

ENKA İbrahim Betil Oditoryumu

14 Kasım Salı 20:30
25 Kasım Cumartesi 15:00
25 Kasım Cumartesi 20:30

B PLANI
Yazan ve Yöneten: Sami Berat Marçalı Yapım: Yağmur Dolkun Mentör: Handan Özbilgin Bromley Dekor ve Kostüm Tasarımı: Marta Montevecchi Işık Tasarımı: Alev Topal Ses Tasarımı: Fatih Rağbet Teaser: Selcen Ergun Oynayanlar: Bora Akkaş, Erol Ozan Ayhan, Özlem Zeynep Dinsel, Saim Karakale
Teşekkürler: LPAC, SALT Galata, Talimhane Tiyatrosu, Craft Tiyatro, Fotosanayii, Onur Gökhan Gökçek
Türkçe ve İngilizce; Türkçe ve İngilizce üstyazılı.
Dilde ve geçmişte olmasa da, yuva arayışı ve hayal kurma konusunda ortaklaşan dört göçmenin yolu New York’un göbeğinde kesişir. Tazim, Chicho, Seda ve Barış’ın tek bir gecede yaşadıklarını izleyeceğimiz Yuva; göçmenlik, iletişim ve birbirimizi anlama üzerine bir oyun. Yönettiği son iki oyun Kabileler ve İstila!’da öteki olmak, iletişim ve göçmenlik meselelerine kafa yoran Sami Berat Marçalı; Yuva’da aidiyet ve varoluş kavramlarına dair arayışını dinamik ve güncel bir dille sahneye taşıyor.
Yaklaşık 80’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

AKŞAM YEMEĞİ

Çevre Tiyatrosu

15 Kasım Çarşamba 20:30
16 Kasım Perşembe 20:30
Caddebostan Kültür Merkezi
20 Kasım Pazartesi 20:30
 
21 Kasım Salı 15:00

SEMAVER KUMPANYA
Herman Koch’un aynı adlı romanından uyarlayan: Kees Prins Çeviren: Can Çelebi Yöneten: Volkan M. Sarıöz Dramaturji: Bilgesu Kasapoğlu Kostüm Tasarımı: Başak Özdoğan Müzik: Okan Kaya Ses Tasarımı: Sibel Altan Işık Tasarımı: Mustafa Karakoyun Reji Asistanları: Selin Nazlı Ustaoğlu, Selen Şenay, Onur Yalçınkaya Oynayanlar: Serkan Keskin, Sarp Aydınoğlu, Mustafa Kırantepe, Sezin Bozacı
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
15 yaşındaki oğlunuz ile kuzeni, evsiz bir kadının vahşice ölümüne sebep olursa hayatınıza nasıl devam edersiniz? Oğlunuzu, ailenizi ve sahip olduklarınızı koruma pahasına her şeyi örtmeye mi çalışır yoksa onu ele mi verirsiniz? Herman Koch’un aynı adlı romanından uyarlanan oyun, seyirciyi şık bir restoranda, akşam yemeğine davet ediyor. Masada iki evli çift ve devasa bir sır var. Mönüde ise leziz yemekler, şarabın yanı sıra orta sınıfın ikiyüzlü ahlak anlayışı ve konforunu kaybetme korkusu… Akşam Yemeği, Volkan Sarıöz’ün yönetiminde ironik, gerilimli ve sahici bir yüzleşme oyunu.
Yaklaşık 120’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

SENİ SEVİYORUM TÜRKİYE

Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesi

16 Kasım Perşembe 20:30
17 Kasım Cuma 20:30
25 Kasım Cumartesi 18:00
26 Kasım Pazar 18:00

BBT-BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI
Yazan: Ceren Ercan Yöneten: Yelda Baskın Sahne ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer Müzik Tasarımı: Okan Kaya Hareket Düzeni: Melih Kıraç Kostüm Tasarımı: Selin Ölçen Dramaturji: Ceren Ercan Asistanlar: Ercan Koçak, Emre Sırımsı Oynayanlar: Alican Yücesoy, Defne Şener Günay, İrem Sultan Cengiz, Emre Koç, Damla Karaelmas Gökhan
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
İstanbul’un göbeğinde bir çamaşırhanede yanlarında kirli çamaşırları ile beş kişinin yolları kesişir. Türkiye’nin puslu politik iklimini ve memleketin haletiruhiyesini hissedeceğimiz bu çamaşırhanede hem gerçekçi hem de ironik bir atmosfer hâkimdir. Ceren Ercan’ın yazdığı Seni Seviyorum Türkiye bugün bu ülkeyi sevme çabası üzerine bir oyun. Yelda Baskın’ın rejisiyle izleyeceğimiz oyunda karakterler; aksayan hayatın akışı içinde “buradayım ve ben de Türkiye’yim” demenin imkânı üzerine bir yolculuğa çıkıyorlar.
Yaklaşık 90’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

FIRTINA

Moda Sahnesi

18 Kasım Cumartesi 20:30
19 Kasım Pazar 15:00
19 Kasım Pazar 19:00

MODA SAHNESİ
Yazan: William Shakespeare Yöneten: Kemal Aydoğan Çeviren: Emine Ayhan Sahne Tasarımı: Bengi Günay Işık Tasarımı: İrfan Varlı Müzik: Berkay Yiğitaslan Animasyon: Ethem Onur Bilgiç Oynayanlar: Hüseyin Avni Danyal, Mürsel Yaylalı, Gürsu Gür, Zeynep Tuğçe Bayat, Münircan Cindoruk, Ziver Armağan Açıl, Yaşar Bayram, Selen Şeşen, Kaan Songün, İnanç Koçak, Ertürk Erkek
Shakespeare’in iktidar, ihanet, intikam, affetme ve sömürgeleştirme gibi hacimli meseleleri fantastik ve komik bir atmosferle birleştiren eğlenceli oyunu Fırtına, Shakespeare ile oyunlar oynamayı çok seven bir yönetmenin, Kemal Aydoğan’ın dokunuşlarıyla karşımıza geliyor. Fırtına’nın fantastik kurgusunun halk tiyatrosu temellerine eşlik ettiği; oyunun politik sözünün, “özgürleşme” meselesine dair söyleminin gözümüzün önünde canlanacağı bir yorum bu… Yönetmenin daha önceki Shakespeare’lerinde olduğu gibi, bizzat bugünün insanıyla iletişim kuran, doğrudan size konuşan bir Fırtına ile buluşmaya hazır olun!
Yaklaşık 145’ sürer; 2 Perde.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

UYARCA

DasDas

18 Kasım Cumartesi 20:30
19 Kasım Pazar 15:00

DasDas Sahne
Yazan: Friedrich Dürrenmatt Çeviren: Yücel Erten Yöneten: Ahmet Mümtaz Taylan Dramaturji: Aylin Alıveren Kostüm Tasarımı: Funda Çebi Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter Dekor Tasarımı: Tayfun ÇebiOynayanlar: Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Serhan Onat, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Arif Pişkin, Görkem Kanbolat
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
Cesetleri çözeltide sıvıya dönüştüren bir biliminsanı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf ilişkiler! Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama dün yazılmışçasına güncel metni Uyarca, Ahmet Mümtaz Taylan’ın ellerine teslim. Freni patlamış kamyon gibi savrulan bir düzenin tespitini yapıyor oyun. Kurduğu ilişkiler ağı, merak duygusunu diri tutan olay örgüsü ve güncelliğini yitirmeyen eleştirisinin yanı sıra kara komedi cazibesini de üstüne geçirmiş bir sahne işi bu… “Bir düzenin bağırsaklarına” bakmaya hazırlanın…
Yaklaşık 135’ sürer; 2 Perde.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

GÖÇMENLEEEER

Kenter Tiyatrosu

21 Kasım Salı 20:30
22 Kasım Çarşamba 20:30

DOSTLAR TİYATROSU
Yazan: Matei Visniec Çeviren: Zeynep Irgat, Osman Senemoğlu Yöneten: Genco Erkal Sahne Tasarımı ve Kostüm: Claude Leon Dramaturji: Genco Erkal Video ve Ses Tasarımı: Ümit Kıvanç Müzik: Nâzım Çınar Işık Tasarımı: Hakan Özipek Görüntü Araştırma: Melih Tatlıcan Oynayanlar (alfabetik sırayla): Şirvan Akan, Ayşe Lebriz Berkem, Lütfi Can Bulut, Cem Çetin, Genco Erkal, Yiğit Yarar
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
Mültecilerin, gözümüzün önünde cereyan eden hayatta kalma mücadeleleri, Matei Visniec imzalı gerçekçi ve yer yer absürd tınılı bir oyunla, Genco Erkal eliyle sahneye taşınıyor. Genco Erkal’ın sık tasarladığı bir tür olan belgesel tiyatro formunda karşımıza çıkacak olan oyun, hem tasarım dili hem de söylemiyle seyirciyi işin içine dahil ediyor. “Ülkelerimiz ölüyor, bir ülke ölmeye başladıktan sonra yapacak bir şey yoktur” diyen Göçmenleeeer; gezegenin bu en çok kanayan yarasının her bir boyutunu fragman fragman ele alarak, durumun bir fotoğrafını çekiyor.
Yaklaşık 90’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

WHEN IN ROME

DasDas

21 Kasım Salı 20:30
22 Kasım Çarşamba 20:30
23 Kasım Perşembe 20:30

GALATAPERFORM | PLATFORM 0090
Ortak Yapımcılar: GalataPerform, Platform 0090, Theater Onderhetvel
Yazan: Öznur Yalgın Konsept ve Yöneten: Mesut Arslan Sahneleme: Mesut Arslan, Defne Parman Işık Tasarımı: Turan Tayar Reji Asistanı: Defne Parman Oynayanlar: Ersin Umut Güler, Pervin Bağdat, Sermet Yeşil, Yeşim Özsoy
Türkçe; İngilizce üstyazılı.
Yalnız yaşayan genç bir kadın, bir aile apartmanına taşınır. Bir gün erkek arkadaşı ziyarete gelir. Sonrası ise kişisel alan, ikiyüzlülük ve bastırılmış cinsellik üzerine tanıdık bir hikâye… Karakterlerin içsesleri ve çarpıcı jestlerinin yanı sıra oyunun ışık tasarımı da seyircinin; aşina olduğu bir hikâyeyi, alışık olmadığı bir sahne diliyle izlemesine ve yeni tecrübeler edinmesine aracı olacak. Ele aldığı oyunları yerleştirme yaklaşımıyla tasarlayan Mesut Arslan tıpkı Oda ve AdamAldatma ve Gizli Yüz’de olduğu gibi, yine seyirciye beklenmedik anlar yaşatacak.
Yaklaşık 75’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

PANOPTICON

Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesi

23 Kasım Perşembe 20:30
24 Kasım Cuma 15:00
24 Kasım Cuma 20:30

ŞERMOLA PERFORMANS
Konsept ve Yöneten: Mîrza Metîn Işık Tasarımı: Alev Topal Kostüm Tasarımı: Hilal Polat Müzik ve Ses Tasarımı: Başar Ünder Reji Asistanları: Merve Akpınar, Baran Yılmaz Yapım Koordinatörü ve Teknik Kast: Hazni Demir Oynayanlar: Ayşegül Tekin, Esra Yıldırım, Gamze Çelik, Melisa Akman, Nagihan Gürkan
Hem sistem araçlarınca her an gözetlendiğimiz hem de elimizin altındaki sosyal araçlarla birbirimizi gözetlediğimiz çağa dair performatif bir tanıklık. Beş denek kadın kapatıldıkları ve konuşmanın yasak olduğu bir mekânda, bedenleri aracılığıyla iletişim kurarken, aralarındaki gerilimin artışına şahit olacağız. Kurguladıkları oyunlar yarışa, yarışlar iktidar hırsına ve hırs şiddete dönüşecek. İşlerinde bedenin olanaklarını araştıran Mîrza Metîn’in tasarlayıp yönettiği oyunda, seyirci hem gözetleyen hem de gözetlenen olarak konumlandırılıyor. Bireylerin eleştirdiği veya kaçındığı şeylere, adım adım nasıl dönüştüğü üzerine düşünmeye hazır olun.
Yaklaşık 70’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

ALL ABOUT THE HEART

MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi, Çağdaş Dans ASD, Şebnem Selışık Aksan Sahnesi

24 Kasım Cuma 20:30
25 Kasım Cumartesi 13:00

Konsept, Koreografi ve Performans: Canan Yücel Pekiçten Ses Tasarımı: Etem Kaplan Video Tasarımı: Metin Çavuş Işık Tasarımı: Utku Kara Kamera: Canan Yücel Pekiçten, Soetkin Verstegen
Teşekkürler: Kone Foundation, The Swedish Arts Grants Committee, MSGSÜ
Çağdaş dans sanatçısı Canan Yücel Pekiçten bize üç ayrı kadının kalbini açıyor; üç farklı operaya konu olmuş üç kadın karakterin öyküsünü sahneye, bildiğimizin ötesinde bir yorumla taşıyor. Der Zwerg Lied’inin kraliçesi, Madam Butterfly’ın Cio-Cio-San’ı ve Fince yazılmış ilk opera olan Pohjan Neito’nun aynı adlı karakteri; sanatçının performansında kadın bakış açısıyla yeniden var oluyor. Bu üç ayrı solo yapıtla, cinsiyetçi bir bakışla yaratılmış kadın karakterlerin “şekil değiştirmesine” tanıklık edeceğiz.
Yaklaşık 45’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

GÜNEŞİN ZAPTI

Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

25 Kasım Cumartesi 20:30
26 Kasım Pazar 15:00

TALDANS
Ortak Yapımcılar: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Taldans
Yazan: Aleksey Kruçenih Konsept: Taldans Koreografi ve Performans: Mustafa Kaplan, Filiz Sızanlı Ses Tasarımı: Sinan Kestelli Işık Tasarımı: Turan Tayar Mekân Tasarımı: Taldans
Teşekkürler: Norgunk Yayınevi, SALT Araştırma, KeKeÇa (Timuçin Gürer, Tugay Başar), Esra Karadağ, Sima Can Kaplan, MSGSÜ Modern Dans Bölümü, ÇATI (Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği)
Çağdaş dans ikilisi Taldans; beden, ses ve ritim ilişkisi üzerine olan çalışmalarını, ilk Rus fütürist operası Güneşin Zaptı’nın metnine sızarak sürdürüyor. Mustafa Kaplan ve Filiz Sızanlı, anlamı serbest bırakan bu metindeki imge ve sözcükleri; sessel malzemeyi öne çıkaran koreografik bir yazılımla inceliyor. İkili, sesin hareketini inceleyerek, dil ve anlam üzerinden matematiksel ve mimari çözümlemeler yapıyor. İmkânsızlığın içinde dahi her şeyin mümkün olduğunu hayal eden Güneşin Zaptı, sahnede dili ve hareketi özgürleştirirken, taze bir dil ve yepyeni bir imla kılavuzu oluşturuyor.
Yaklaşık 60’ sürer; ara yoktur.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

İHANET

Caddebostan Kültür Merkezi

25 Kasım Cumartesi 20:30
26 Kasım Pazar 15:00

ANKARA DEVLET TİYATROSU
Yazan: Nahid Sırrı Örik Yöneten: Özen Yula Yönetmen Yardımcısı: İclal Karaduman Dekor Tasarımı: Hakan Dündar Işık Tasarımı: Osman Uzgören Kostüm Tasarımı: Özge Akarsu Koreografi: Banu DemirMüzik Düzeni: Tahir Aydoğdu Şarkı Koçu: Hülya Aydoğdu Reji Asistanı: Cem Sel Sahne Amiri: M. Murat Tangal Işık Kumanda: Arif Ünver Kondüvit: Sinan Güneş Suflöz: F. Hale Özkan Dekor Sorumlusu: Nafız Ateş Aksesuvar Sorumlusu: Yücel Ünver Oynayanlar: Mehmet Akay, Serpil Gül, Levent Çelmen, Başak Vural, Nur Serengül, Şivan Binici, Kıvanç Değirmenci, Selver Kınık Onurlu, Didem Ruhi, Erkan Erkoç, Nur İsmailçebi, Merve Nur Türkan, Cem Sel, Duygu Biçer
Türkiye edebiyatının, insanın karanlık tarafını anlatan derin ve sessiz ustası Nahid Sırrı Örik’in; bugüne dek hiç sahnelenmeyen bir yapıtı: İhanet. Fonda genç Türkiye Cumhuriyeti, 1930’lu yıllar. Ankara’da bir konakta yaşayan Sacide ve Macide adlı iki kardeş arasında gizli bir rekabet yaşanmakta. Celal’le nişanlı olan Sacide ile Celal’e âşık olan Macide arasındaki bu rekabet, Sacide’nin zenginlik ve debdebeyi tercih etmesine kadar sürer. Ancak bu tercihle rekabet sona ermez, aksine körüklenir. Bu çekişmeli aşkta, güzellik-çirkinlik, iyilik-kötülük, zafer-mağlubiyet hep iç içedir. Ve belki de galiptir, bu yolda mağlup olan… Bütün bu Ankara hayatının fonunda ise Müzeyyen Senar, Ankara Radyosu’nda konser vermekte, hayat, şarkılardaki gibi akmaktadır.
Yaklaşık 115’ sürer; 2 Perde.

Biletler 50 TL | Öğrenci 10 TL
[vc_row][vc_column][vc_zigzag color=”black” el_border_width=”20″][/vc_column][/vc_row]

KARTON ŞEHİR

Zorlu PSM Drama Sahnesi

26 Kasım Pazar 13:00
26 Kasım Pazar 18:00

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU
Öykü: Gökhan Kızıklı Yazan: Serdar Saatman Yöneten: Gaye Cankaya Yönetmen Yardımcıları: Necmi Amaç, Zeynep Sevi Yılmaz Müzik: Efkan Develi, Burak Acar Işık Tasarımı: Kerem Çetinel Yapım Koordinatörü: Çise Damla Develi Dekor Tasarımı: Tarkan Akıncı, Merve Yörük (MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekor Tasarım Bölümü Öğrencileri) Kostüm Tasarımı: Asude Kılıç, Kübra Yalçın (MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kostüm Tasarım Bölümü Öğrencileri) Oynayanlar: Mebrure Yağmur Anaz, Ömer Karasu, Dilek Demir, Fatih Yağcı, Zeynep Sevi Yılmaz, Cansu Demirci, Yarkın Ünsal, Hasan Demirci, Mert Arat, Ayhan Bekdemir, Gizem Yorgancıoğlu, Çise Damla Develi, Şebnem Şeviktürk, Köksal Ünal, Miraç Üney, Tuğçe Ayar
+5 yaş için uygundur.
Zorlu Holding’in düzenlediği “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının kazananı Gökhan Kızıklı’nın sınır tanımayan hayalleri, Serdar Saatman’ın uyarlamasıyla karşımızda. Yönetmenliğini Gaye Cankaya’nın üstlendiği Karton Şehir, tektipleşmenin ve kendinden olmayanı dışlamanın yok edici tehlikelerini masal formunda, çocukların dilinden sahneye taşıyor. Bir çocuğun hayal dünyasında üretilen bu müzikli oyuna tüm çocuklar ve çocuk kalanlar davetli.
Yaklaşık 105’ sürer; 2 Perde.
Etkinlik ücretsizdir; oturma düzeni yoktur. Mekân kapasitesi sınırlı olduğundan, lütfen 13 Ekim’den itibaren rezervasyon.iksv.org adresinden rezervasyon yaptırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu