HaberlerYurttan Haberler

2019 TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü, ‘Boşluklara Doğu İlerleyelim’ kitabıyla Didem Gülçin Erdem'e verildi

2019 Türkiye Tabipleri Birliği (TTB) Behçet Aysan Ödülü, “Boşluklara Doğru İlerleyelim” adlı kitabıyla Didem Gülçin Erdem’e değer görüldü.

Ahmet Telli, Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ali Cengizkan ve Turgay Fişekçi’den oluşan seçici kurul, 144 katılımcının başvurduğu 2019 TTB Behçet Aysan Şiir Ödülü için 7 Ocak’ta değerlendirme toplantısı yaptı.

Seçici kurul tarafından “genç kuşağın özgün seslerinden” diye nitelenen Didem Gülçin Erdem, “Boşluklara Doğru İlerleyelim” kitabıyla ödülü kazandı. Kararın gerekçesi şöyle açıklandı:

“Yeni modern şiirin bir hamlesi olarak ben’in özne olma hallerini deşimliyor. Merak ve hayret duygusunu yitiren gerçekliğe karşı bireyin eylemli olma halini öne çıkartarak kimlik serüvenini şiirinin başat izleği olarak sunuyor.”

‘Behçet Aysan’ın adını taşıyan bir ödülü alıyor olmak benim için onur’

Didem Gülçin Erdem, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Boşluklara Doğru İlerleyelim’, Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet Telli, Ali Cengizkan ve Turgay Fişekçi’den oluşan seçici kurul tarafından ödüle layık görüldü. Behçet Aysan’ın adını taşıyan bir ödülü alıyor olmak benim için onurdur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kültür Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu