HaberlerYurttan Haberler

15’inci yılını kutlayan DOT tiyatro topluluğu, Kanyon’daki mekânını kapatacağını duyurdu

15’inci yılını kutlayan DOT tiyatro topluluğu, Kanyon’daki mekânını kapatacağını duyurdu.

Üç ana mekânda üç de mobil mekânda oyunlar sergileyen DOT’un mevcut mekânsal yapısını değiştirmeye ve tiyatrolarının işleyişini yeniden yapılandırmaya karar verdiği aktarıldı.

Yeni bir model hazırlığı içerisinde olduğu belirtilen DOT’un Kanyon’da sahnelenen oyunlarının da 1 Şubat 2020’de sona ereceği ifade edildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi.

“DOT’un 15. yılında, sanat üretimini temel alan bir tiyatro kurumu olarak mevcut mekânsal yapımızı değiştirmeye ve tiyatromuzun işleyişini yeniden yapılandırmaya karar verdik.

“DOT, 2005 yılında beri üç ana mekânda (Mısır Apartmanı, Maçka G-Mall, Kanyon) ve üç mobil mekânda (DOTBilsarda, DOTKoleksiyonda, OTMarsta) oyunlar sergiledi.

Bu mekânlardaki boş alanları tamamen kendi imkânlarıyla oyun alanlarına dönüştürerek, seyircileriyle buluşturdu.

“Bu mekân işleyiş modelinin görevini ve zamanını tamamladığını düşünüyoruz. Dünyada ve ülkemizde kültür ve sanat alanında oluşan ve değişen koşulların da farkındalığıyla, DOT olarak yeni bir model hazırlığı içerisindeyiz.

“1 Şubat 2020’den itibaren, Kanyon’daki mekânımızda oyunlarımız sona eriyor. DOT, sanat üretimine yurtdışında ve İstanbul’un felsefemize uygun mekânlarında devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu