Haberler

10 metrekare alanda tiyatro eğitimi

MANİSA Yeniden Bir Yaşam Derneği’nce, gençleri madde bağımlılığından uzat tutmak ve orta yaş grubunun sosyal aktivitelere katılmasını sağlamak amacıyla yaşları 5 ila 58 arasında değişen 20 kişilik bir gruba şubelerindeki 10 metrekarelik alanda tiyatro eğitimi veriliyor. Dernek Başkanı Funda Demirel, en önemli sorunlarının 10 metrekarelik alanda eğitim vermek olduğunu söyledi.

Manisa Yeniden Bir Yaşam Derneği, gençleri madde bağımlılığından uzat tutmak ve orta yaş grubunun sosyal aktivitelere katılmasını sağlamak amacıyla yaşları 5 ila 58 arasında değişen 20 kişilik bir gruba tiyatro eğitimleri veriyor. Konuyla ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Funda Demirel, “Özellikle gençlerimize madde bağımlılığına karşı çeşitli eğitimler veriliyor. Eğitim vermenin yanında, gençlerimizin madde bağımlılığından uzak durmasını sağlamak için onlara başka şeyler vermek gerekir. Biz tiyatro eğitimi ile gençlerimize bu fırsatı veriyoruz. Ayrıca orta yaş gruplarımızın ise iş ve yoğun stresten uzak kalmasını sağlayacak çalışmalar yapması gerekir. Tiyatro eğitimimiz bunu da sağlıyor. Şuanda eğitim gören 20 kişi arasında ev hanımlarımız da bulunuyor. Kısacası tiyatro eğitimimiz tüm kesimlere hitap ediyor” dedi.

“SAHİP ÇIKAN OLMADI”

En önemli sorunlarının alan sıkıntısı olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Demirel, “10 metrekarelik alana 25 kişiyi ve beraberinde gelen yakınlarını sığdırmak çok kolay değil. Zorda olsa eğitim vermeye çalışıyoruz. Bu konuyu belediyelerimize ve bazı kurum ile kuruluşlara bildirdik. ‘Bize yer verin. Tiyatro eğitimlerimizi geniş bir alanda yapalım’ dedik. Ancak şuana kadar kimseden bir ses çıkmadı. Bu bizim için üzücü bir durum. Hem gençler için, hem orta yaş kesimi için olumlu bir çalışma yapmaya destek çıkan olmadı. Böyle bir çalışmaya sahip çıkılmasını beklerdik. Ancak sahip çıkan olmadı” diye konuştu.

 Dernek Başkanı Demirel, “Şuanda amatör olarak 20 kişilik bir tiyatro grubu kurulmuş oldu. Oluşturduğumuz tiyatro grubu önümüzdeki Eylül ayı içinde ‘Bizim Evde Milenyum’ isimli komedi tiyatro oyunu sahneleyecek. Ardından toplumsal olayları anlatan iki tiyatro oyunumuz daha sahnelenecek” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu