Haberler

XVI. Direklerarası Seyirci Ödülleri Açıklandı

XVI. Direklerarası Seyirci Ödülleri Açıklandı
Direklerarası Seyircileri’ nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2015-2016 Tiyatro Sezonunda İstanbul’da sahneye koyulan oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar belli olmuştur.  Ödülleri KADIKÖY Belediyesinin Katkılarıyla 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 20:30da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törende takdim edilecektir.
 
İSTANBUL
12. GeceProdüksiyon:  12. Gece, İBB Şehir Tiyatroları
Sürekli Mükemmeliyet:  Ayşe Demirel, BBT  
Müzikli Oyun: Yalınayak Müzikhol, Altıdan Sonra Tiyatro
Tek Kişilik Prodüksiyon: Dil Kuşu, Tülin Özen, Destar
Yönetmen: Yiğit Sertdemir, Hayal-i Temsil, İBB Şehir Tiyatroları
Oyun Yazarı: Halil Babür, Kasap, İkincikat
Yenilikçi Tiyatro:  Dönence, Küçük Salon Oyuncuları
                                          
Özgün Yeni Oyun: Kamamber, Kara Kabare
 
Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü
Sessizliğin İçinden, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Ali Kılıç, Maltepe Belediye Başkanı
Maltepe Belediye Tiyatrosunun Kuruluşu ve hiç tiyatro gitmemiş yörelere turne düzenlenmesi
 
Ensemble (Canlandırmada Bütünlük)
Ensemble: Yoldan Çıkan Oyun, Talimhane & Zorlu PSM
Komedi Ensemble: Necmiq, E.S.E.K.
 
Performans Ödülleri

Barış Gönenen
Barış Gönenen
Erkek Oyuncu: Cüneyt Yalaz, Kim Var Orada, BGST
Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl, Hansel ve Gretel’in Öteki Hikayesi, Oyun Atölyesi
Yardımcı Erkek Oyuncu: İlker Yasin Keskin, Kim Var Orada, BGST
Yardımcı Kadın Oyuncu:  Nazan Yatgın Palabıyık, Fehim Paşa Konağı, İBB Şehir Tiyatroları
Komedi Erkek Oyuncu: Tolga Çıklaçiftçi, Polisler, 3 MOTA
Komedi Kadın Oyuncu: Zeynep Kankonde, Bütün Kadınların Kafası Karışıktır, AYSA Prodüksiyon
Küçük Salon Erkek Oyuncu: Barış Gönenen, Kabileler, İkincikat
Küçük Salon Kadın Oyuncu: Zeynep Dinsel, Soğuyunca Acımaya Başlar, Tiyatroperest
 
 
Tasarım Ödülleri
baris-dincel-123
Barış Dinçel
Sahne Tasarımı:  Barış Dinçel, Yarın Başka Koruda, BBT
Kostüm Tasarımı: Candan Tuna Günay, Erkek Arkadaş, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer, Hayal-i Temsil, İBB Şehir Tiyatroları
Efekt Tasarımı: Cenk Taşkan, Frankenstein, Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu
Özgün Tiyatro Müziği: Berk Kalyoncu, Açlık, Sarı Sandalye
Koreografi: Yeşim Alıç, Erkek Arkadaş, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grupları:
Tiyatro D.E.M, Kassandra Reality Show
Tiyatro Sahnesiz, Maskeliler
Genç Yetenek Ödülleri  (İstanbul)
Ayça Zeynep Genç, Kassandra Reality Show,Tiyatro D.E.M
Dilek Dilan Saydut, EX S, E.S.E.K.
 
Tiyatro Yöneticileri
Çağla Çolak Beken,  ODA Tiyatrosu
 
mustehak_tiyatro_gazetesi_2Yayın Kuruluşları
Müstehak Dergisi
Tiyatro Guide
İstanbul Tiyatroları
 
 
Kurum Tiyatroları
Maltepe Belediye Tiyatrosu, Yer Altındakiler
İş Oyuncuları, Bahar Noktası
 
Emek Ödülleri: (İstanbul Dışı Ödüllerle birlikte Eskişehir’de takdim edilecek)
Metin Zakoğlu   
Ümit Denizer ve Turgut Denizer  “AÇOK”  Çocuk Tiyatrosu
 
Yurtdışı Tiyatrolar: (İstanbul Dışı Ödüllerle birlikte Eskişehir’de takdim edilecek)
BULGARİSTAN
Kırcaali Kadriye Latifova Tiyatrosu, Boyacı, Oyun Yazarı: Tuncer Cücenoğlu
 
ÇOCUK OYUNLARI
Yapım: Yuno, Tatavla Genç Tiyatro
Yapım: Masal Fabrikası, Hayalbaz 
Yapım: Zaman Makinası2- Albert Einstein, Tiyatro 34
Yapım: Dünyanın Yemeği, Tiyatrotem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı