DünyadanHaberler

Verdi’nin operasını yöneten orkestra şefi, cep telefonlarının çalması sonucunda iki kez müziği kesip izleyenleri uyardı

Galler’in başkenti Cardiff’te, İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin bir operasını yöneten orkestra şefi, salonda cep telefonlarının çalması sonucunda iki kez müziği kesip izleyenleri uyardı.

İtalyan orkestra şefi Carlo Rizzi, Ulusal Opera tarafından sahneye konulan ‘Les Vêpres Sicilienes’ (Sicilya Vesperleri) adlı operayı yönettiği sırada birkaç kez telefon çalınca durup salondakilere döndü ve bu durumun sanatçılar açısından ne kadar rahatsız edici olduğunu anlattı. Ancak kısa süre sonra salondan tekrar cep telefonu sesi yükseldi. Rizzi, tekrar aynı şeyi yaptı. Müziği kesti ve salona seslendi.

Operanın başında iki kez ara verdikten sonra eseri tamamlamayı başaran Rizzi, cep telefonu nedeniyle tepki veren ilk sanatçı değil. Polonyalı piyanist Krystian Zimerman bir hayranının kendisini cep telefonuyla görüntülediğini fark edince salonu terk etmişti.

Kaynak: Diken


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı